Reklama

Kraków

Przebudowa fragmentu ul. Barskiej

krakow.pl / SŁ
Dodano: 03.11.2023
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa / krakow.pl
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa / krakow.pl
Share
Udostępnij

Od poniedziałku, 6 listopada realizowana będzie inwestycja deweloperska, w ramach której powstanie hotel z mieszkaniami oraz garażem podziemnym przy ul. Konopnickiej (wjazd od strony ul. Barskiej). Wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

W związku z tym zadaniem przebudowana/wybudowana będzie sieć energetyczna, teletechniczna, oświetleniowa, kanalizacja deszczowa i ogólnospławna, wodociąg. Wybudowane zostaną chodniki, ułożona nowa nawierzchnia jezdni. Prace będą dotyczyć odcinka ul. Barskiej od os. Podwawelskiego na wysokości budynku przy ul. Konopnickiej 33 (od miejsca zjazdu na parking podziemny budynku) do tunelu w ciągu ulicy Barskiej pod ul. M. Konopnickiej.

W związku z robotami wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Od 6 listopada br. jezdnia ul. Barskiej zostanie zwężona. Przejezdność będzie zachowana. W późniejszym etapie – po zakończeniu remontu mostu Dębnickiego – ul. Barska zostanie zamknięta na fragmencie w rejonie tunelu (na ok. miesiąc), planowane jest też wprowadzenie ruchu wahadłowego. O wszystkich zmianach w organizacji ruchu będziemy informować na bieżąco.

Planowany termin zakończenia inwestycji to początek września 2024 r.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy