Reklama

Kraków

Budowa Ośrodka Ruczaj: roboty wchodzą na wyższy poziom

krakow.pl / SŁ
Dodano: 19.01.2024
Fot. ZIM
Fot. ZIM
Share
Udostępnij

Roboty konstrukcyjne ścian i stropów kondygnacji pierwszego i drugiego piętra, prace żelbetowe balkonu widowni w sali wielofunkcyjnej, a do tego montaż instalacji na dwóch poziomach podziemnych. To aktualny stan budowy Ośrodka Ruczaj, filii Centrum Kultury Podgórza.

Przypomnijmy: Ośrodek Ruczaj, który będzie filią Centrum Kultury Podgórza to już kolejna realizacja Zarządu Inwestycji Miejskich w dziedzinie dzielnicowych domów kultury. Budynek będzie posiadać cztery kondygnacje nadziemne i dwie podziemne. W części wejściowej budynku została zaprojektowana reprezentatywna spiralna klatka schodowa i recepcja. Centralną część obiektu zajmie wielofunkcyjna sala widowiskowa z 287 miejscami oraz sceną z przeznaczeniem na koncerty, spektakle teatralne, projekcje filmowe, eventy. Sala zostanie wyposażona w technologię sceniczną: m.in. mechanikę sceny, profesjonalne oświetlenie sceny oraz nagłośnienie przystosowane do ww. przedsięwzięć.

Umowa na realizację Ośrodka Ruczaj została podpisania 1 lutego 2023 r. Parę tygodni później ZIM przekazał plac budowy wykonawcy – firmie P.B.P. „Łęgprzem” sp. z o.o.

Po 10 miesiącach prac, wykonawca wchodzi na kolejny poziom budynku. Aktualnie trwają już roboty konstrukcyjne w zakresie ścian i stropów kondygnacji +1 i +2. Prowadzone są też roboty żelbetowe związane z konstrukcją balkonu widowni w sali wielofunkcyjnej. Równolegle, na wcześniej wykonanych dwóch kondygnacjach podziemnych trwa montaż instalacji.

Warto wiedzieć, że w ramach kontraktu jesienią nasadzono 67 drzew. Jest to pierwsza część nasadzeń przewidzianych w ramach tego kontraktu.

W I kwartale 2024 r. wykonawca planuje kontynuację robót żelbetowych ścian i stropów dla kondygnacji drugiego i trzeciego piętra. Równocześnie prowadzone będą prace murarskie w zakresie ścian wewnętrznych oraz montaż instalacji.

Zgodnie z umową realizacja kontraktu ma się zakończyć w połowie 2025 r. Wartość umowy to 55 592 023 zł, w tym środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji strategicznych 30 mln zł.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy