Reklama

Kraków

Ruszyły zapisy do 21. edycji Cracovia Maraton

Źródło: krakow.pl
Dodano: 09.11.2023
Zdjęcie: Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie
Zdjęcie: Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie
Share
Udostępnij

8 listopada rozpoczęły się zapisy internetowe do najważniejszej przyszłorocznej imprezy biegowej w Krakowie – 21. edycji Cracovia Maraton. Samo wydarzenie zostało zaplanowane na 21 kwietnia 2024 roku.

Odbywający się od 2002 roku Cracovia Maraton to najważniejsze wydarzenie biegowe w Krakowie i największy wiosenny bieg na królewskim dystansie w Polsce. Jest najbardziej międzynarodowym wśród polskich maratonów, z najwyższą w kraju frekwencją uczestników z zagranicy. W dotychczasowych edycjach Cracovia Maraton gościliśmy biegaczy z 70 krajów.

Impreza odbywa się pod hasłem „z historią w tle”. Od 2014 roku start i meta maratonu mieszczą się na Rynku Głównym, jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Krakowa. Uczestnicy przebiegają obok najważniejszych zabytków miasta, takich jak Sukiennice, Zamek Królewski na Wawelu, kościół na Skałce. Mijają także nowoczesne, charakterystyczne dla stolicy małopolski obiekty, takie jak TAURON Arena Kraków, Centrum Kongresowe ICE Kraków czy kładka im. o. Bernatka. W 2005 roku biegacze po raz pierwszy pojawili się w Nowej Hucie, a powrócili tam w 2018 roku, po pięciu latach przerwy.

W 20. edycjach Cracovia Maraton bieg ukończyło 61 392 zawodników i zawodniczek.

Rekordy trasy krakowskiego maratonu, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet, zostały ustanowione podczas jego 18. edycji. Wynoszą one odpowiednio dla mężczyzn: 2:09:18 (Cyprian Kotut z Kenii) oraz dla kobiet 2:28:03 (Wiktorija Chapilina z Ukrainy).

Sprawdź WYNIKI wszystkich edycji Cracovia Maraton.

Szczegóły dotyczące biegu i zapisy na stronach internetowych cracoviamaraton.pl.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy