Kraków

Długi weekend w Krakowie – sprawdź, co się będzie działo!

Źródło: krakow.pl
Dodano: 31.05.2024
Fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl
Fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl
Share
Udostępnij

Trwa długi weekend pełen atrakcji i wydarzeń dla mieszkańców i turystów. Miasto przygotowało różnorodne propozycje spędzenia wolnego czasu, a wśród nich najważniejsze obchody Dnia Dziecka, które zapewnią wiele radości całym rodzinom. Sprawdź, co jeszcze czeka na Ciebie w Krakowie!

Krakowski Dzień Dziecka

Jest taki specjalny dzień w ciągu roku, na który czekają wszystkie dzieci – to oczywiście Dzień Dziecka. Jak co roku, miejskie instytucje i jednostki dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta mają moc atrakcji. Sprawdź więcej w naszym komunikacie!

Dni Wolności i Praw Obywatelskich w Krakowie

W tym roku przypada 35. rocznica wyborów 4 czerwca 1989 r., które przyczyniły się do zmiany systemu politycznego w całej Europie Środkowej i zapoczątkowały w Polsce proces budowania państwa prawa. Obchody krakowskich Dni Wolności i Praw Obywatelskich rozpoczną się w niedzielę, 2 czerwca w Nowej Hucie i na Błoniach, ale nie zabraknie też wydarzeń na Rynku Głównym.

10. urodziny Centrum Kongresowego ICE Kraków

Centrum Kongresowe ICE Kraków zaprasza najmłodszych wraz z rodzicami na niezapomniane wydarzenie „ICE Kraków dzieciom”. czerwca z okazji 10. rocznicy otwarcia obiektu moc atrakcji dla dzieci, ale i dorosłych. Wśród nich m.in. projekcja filmu „Baranek Shaun”, pokazy walki karate, zabawy i animacje, warsztaty plastyczne, a także interaktywne widowisko organizowane przez Centrum Kultury Podgórze i koncert dla całej rodziny pod hasłem „Dekada inspiracji”. Świętuj Dzień Dziecka z ICE Kraków!

64. Krakowski Festiwal Filmowy

W programie tegorocznego 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego znalazło się 180 filmów z całego świata, w tym ponad 100 premier światowych i polskich. Festiwal odbywa się w kinach – od 26 maja do 2 czerwca – ale też w Internecie na platformie KFF VOD – od 31 maja do 16 czerwca.

„Najszczęśliwszy dzień” w Teatrze Variete

Recital, monodram, bajka, one woman show – tak Teatr Variete zapowiada monodram „Najszczęśliwszy dzień” inspirowany Elżbietą Czyżewską, który 1 i 2 czerwca można zobaczyć na scenie przy ul. Grzegórzeckiej.

Muzyczny początek czerwca w Teatrze Groteska

Koncert piosenek ze znanych i uwielbianych przez dzieci spektakli to propozycja Teatru Groteska na zbliżający się długi weekend. „Bajka posklejana archiwisty Jana” w reżyserii Lecha Walickiego swoją premierę będzie miała 31 maja, a 2 czerwca będzie można ją zobaczyć w otoczeniu zieleni Parku Zdrojowego Mateczny.

Potańcówki z Biblioteką Polskiej Piosenki

1 czerwca w forcie nr 52 „Borek” przy ul. Fortecznej 146 odbędzie się „Potańcówka z polskimi oraz światowymi przebojami”. Impreza potrwa od godz. 18.00 do 21.00. Wstęp wolny – po wcześniejszej rezerwacji.

Wiosenna akcja kontroli rowerów dobiega końca

W Krakowie rozpoczął się sezon rowerowy. Powróciły miejskie bezpłatne kontrole rowerowe, które powoli dobiegają końca. Ostatnia okazja będzie dziś, 31 maja, na pl. Inwalidów, w godz. 10.30–18.30.

Sobotnie zajęcia sportowe dla dorosłych

W sobotę zapraszamy na bezpłatne zajęcia sportowe dla dorosłych – trening biegowy oraz nordic walking.


Do niedzieli, 2 czerwca, są dodatkowe kursy autobusów na linii nr 134 do ogrodu zoologicznego, a także linie nr 434 („Baba Jaga” – „Zoo”) i LR0 do Ojcowa. Więcej w naszym komunikacie. Na ten czas wprowadzono również inne zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów.

Czytaj także:

Share
Udostępnij

Nasi partnerzy