Reklama

Kraków

Salon Bożonarodzeniowy w Pałacu Sztuki w Krakowie

krakow.pl / SŁ
Dodano: 09.12.2023
Fot. Pałac Sztuki w Krakowie
Fot. Pałac Sztuki w Krakowie
Share
Udostępnij

Od 7 grudnia można oglądać wystawę zorganizowaną w ramach 9. Bożonarodzeniowego Salonu Związku Polskich Artystów Plastyków w Pałacu Sztuki. Przedsięwzięcie jest corocznym podsumowaniem działalności artystycznej krakowskich twórców. Tym razem w Pałacu Sztuki wykonane w najróżniejszych technikach prace prezentuje aż 302 autorów. Wystawa potrwa do 25 lutego 2024 roku.

Podobnie, jak w poprzednich latach, obecny rok zamykamy wielkim 9. Salonem Bożonarodzeniowym ZPAP OK 2023, który tradycyjnie odbywa się w Pałacu Sztuki TPSP w Krakowie. Zgłosiła się do niego rekordowa liczba artystów zrzeszonych w Krakowskim Okręgu Związku − 302 czynne zawodowo osoby, reprezentujące różne grupy wiekowe oraz wszelkie możliwe rodzaje malarstwa, rysunku, grafiki i rzeźby. Ta obfita frekwencja chętnych do zaistnienia na przeglądowej, zbiorowej wystawie środowiskowej świadczy o wyjątkowej aktywności twórczej rodzimych artystów, o głodzie wystawienniczym i potrzebie solidarnego utożsamiania się zarówno z ZPAP OK jak i z innymi koleżankami i kolegami, których łączy wspólny, artystyczny los – podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia.

Przestronne sale Pałacu Sztuki pomieszczą wszystkie tegoroczne odkrycia. Bożonarodzeniowy Salon ZPAP OK jest szczególny nie tylko ze względu na mnogość prezentowanych obiektów, ale też ze względu na świąteczny czas. 

Wernisaż wystawy odbył się 7 grudnia o godz. 18.00. Dodatkowe informacje można znaleźć na profilu Pałacu Sztuki.

Projekt jest współfinansowany ze środków miasta.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy