Reklama

Kraków

Weekend w Krakowie – sprawdź, co się będzie działo!

Źródło: krakow.pl
Dodano: 10.11.2023
Zdjęcie: Jan Graczyński
Zdjęcie: Jan Graczyński
Share
Udostępnij

Nadchodzący weekend to przede wszystkim świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości. W sobotę, w samo południe z wieży kościoła Mariackiego zostanie odegrany i odśpiewany hymn państwowy, a tuż po nim zabrzmi hejnał. Po południu, o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w 86. Krakowskiej Lekcji Śpiewania. Sprawdźcie, co jeszcze będzie się działo w naszym mieście!

Biało-czerwona rocznica odzyskania niepodległości

W sobotę, 11 listopada, przypada 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym w mieście odbędzie się 86. Krakowska Lekcja Śpiewania. Początek o godz. 17.00 na Rynku Głównym. Jak co roku, dla uczestników wydarzenia przygotowano bezpłatne śpiewniki. Oprócz tego zapraszamy na Krakowski Bieg Niepodległości, którego celem jest zbiórka na zakup sprzętu medycznego. Będą występować utrudnienia drogowe.

Trwa Open Eyes Art Festival

Do 23 listopada trwa Open Eyes Art Festival. Tegoroczna edycja odbywa się w przestrzeni starego szpitala przy Kopernika 15 oraz na terenie kampusu UEK. Prezentowane są wybrane konkursowo, projekty dziesięciu międzyuczelnianych i międzywydziałowych zespołów oraz piętnaście projektów laureatów i laureatek Stypendium Santander 2023. Zwiedzający wystawę mają okazję zagłębić się w cztery towarzyszące wystawie tematy: sferę cielesności i uczuć, sennych marzeń, procesów podświadomych i nieświadomych, sferę pogranicza sztuki i nauki (lub sztuki będącej nauką) oraz przestrzeń wielowymiarowego podejścia do rzeczy, od designu po problemy konsumpcjonizmu i celowe odejście od obiektów w stronę partycypacji i doświadczenia.

„Miasto idealne” – fotograficzna historia pierwszych lat Nowej Huty

Od 11 listopada do 31 grudnia w Domu Utopii będzie można oglądać wystawę fotografii Henryka Makarewicza i Wiktora Pentala przybliżających pierwsze lata Nowej Huty.

Kraków na srebrnym ekranie – wyjątkowe spacery po mieście

Muzeum Krakowa zaprasza do udziału w cyklu spacerów „Akademii Kraków” pod hasłem: „Kraków z kamerą, nie tylko kameralnie”. Będzie to niezwykła podróż po historii i dziedzictwie Krakowa, podczas której przewodnikami będą filmy i krakowskie kina. W najbliższą niedzielę, 12 listopada, o godz. 11.00 odbędzie się spacer pn. „Gdzie kręcono »Listę Schindlera«?”. Zbiórka: Dworzec Główny, od strony placu pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, przed tablicą upamiętniającą robotników przymusowych wywiezionych na roboty do Niemiec. Limit: 30 osób

Muzyczne Zaduszki w forcie „Borek”

Największe przeboje polskich i zagranicznych artystów, którzy już odeszli, w akustycznej wersji i autorskich, rockowo-bluesowych aranżacjach. Fort „Borek” – filia Centrum Kultury Podgórza (ul. Forteczna 146) zaprasza na „Muzyczne Zaduszki Wojtka Klicha”, które odbędą się w sobotę, 11 listopada, o godz. 18.00. Bilety do nabycia online lub osobiście, w biurze fortu „Borek”.

Prace Amadora Montesa w Pałacu Sztuki

„Jeszcze jeden mur” („El Otro Muro”) meksykańskiego artysty Amadora Montesa to wystawa, która była prezentowana w różnych przestrzeniach kulturowych w Anglii i Meksyku. Składa się z 15 niezależnych, zmiennych paneli wykonanych techniką mieszaną. Prace Amadora Montesa w Pałacu Sztuki można oglądać od 8 listopada. Wystawa trwa do 3 grudnia.

Poznaj Kraków i zdobądź odznakę!

Rozpoczął się 52. sezon akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. W ten weekend czekają na nas trzy spacery po Krakowie. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy zgłosić się na wybrane miejsce zbiórki:

  • Sobota, 11 listopada: spotkanie o godz. 10.00 przy Muzeum Narodowym w Krakowie, al. 3 Maja 1
  • Niedziela, 12 listopada: spotkanie o godz. 9.00 i 9. 30 przed Domem Turysty PTTK – Hotelem „Wyspiański”, ul. Westerplatte 15.

Prapremiera spektaklu „Rosemary” w Teatrze Barakah

11 i 12 listopada Teatr Barakah zaprasza na prapremierę spektaklu „Rosemary” w reż. Michała Nowickiego. Film „Dziecko Rosemary” Romana Polańskiego z końca lat 60. staje się dla artystek i artystów teatru zapalnikiem do zgłębienia mechanizmów manipulacji, wykorzystywanych w celu kontrolowania jednostek.

Świetlne „Smerfy” w Ogrodzie Doświadczeń

W czwartej odsłonie świetlnej wystawy w krakowskim Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema zobaczymy „Smerfy”. Wystawa została otwarta 27 października i potrwa do 3 marca.

Wege Festiwal

Wege Festiwal to największe w Polsce targi kuchni wegetariańsko-wegańskiej. Jest to jedyne miejsce, w którym zestawionych zostaje tak wiele rozmaitych dań i produktów. To dobra okazja do spotkania ze znajomymi, ale także do spróbowania zróżnicowanej kuchni bezmięsnej z całego świata. Wydarzenie odbywa się w najbliższy weekend, 11-12 listopada, w Hali Cracovia, ul. Focha 40.

Według przewidywań meteorologów, najbliższy weekend ma być chłodny i deszczowy. W związku z tym nie będą realizowane dodatkowe kursy linii nr 134 do zoo oraz linii LR0 do Ojcowa – poinformował Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie. Więcej w KOMUNIKACIE.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy