Reklama

Kraków

Wstępne konsultacje na realizację inwestycji przy ul. Kopernika 17 w Krakowie

bip.krakow.pl / SŁ
Dodano: 10.10.2023
Fot. Wikipedia
Fot. Wikipedia
Share
Udostępnij

Przy ul. Kopernika 17 przez wiele lat działał Szpital Uniwersytecki. W tym momencie oferowane tam usługi zdrowotne przeniosły się m.in. na Prokocim, a stary budynek czeka na nowe zagospodarowanie. Agencja Rozwoju Miasta Krakowa otworzyła wstępne konsultacje rynkowe na realizację przedsięwzięcia inwestycyjnego dotyczącego tej nieruchomości.

Konsultacje są otwarte od 25 września i potrwają do 30 listopada. Ich przedmiotem jest opracowanie koncepcji współpracy z potencjalnym partnerem, który może stać się wykonawcą inwestycji. Jej realizacja to zaprojektowanie przebudowy nieruchomości w celu przystosowania budynku do nowej funkcji, sfinansowaniu i wykonaniu przez wybranego wykonawcę robót budowalnych oraz zarządzanie i korzystanie z nieruchomości przez wybranego wykonawcę.

Wstępne założenie wykorzystania inwestycji to świadczenie usług hotelarskich i im towarzyszących, np. usługi gastronomiczne, parkingi. Agencja Rozwoju przyjęła wstępnie również stan, w którym to wykonawca samodzielnie sfinansuje całość projektu w zamian za możliwość pobierania pożytków z korzystania z nieruchomości.

Zaznaczmy, że to jednak wstępne założenia. Celem konsultacji jest przede wszystkim poinformowanie środowiska inwestorów o planowanym projekcie oraz właśnie weryfikacja początkowych ustaleń. W ramach dyskusji publicznej organizatorowi zależy na określeniu możliwych wariantów realizacji inwestycji, znalezieniu alternatyw dla bazowego wariantu wykorzystania budynku jako hotelu czy analizie ryzyk, które dostrzec mogą potencjalni inwestorzy i wykonawcy.

Sam obiekt szpitala to pięciokondygnacyjny budynek otoczony funkcjonującymi jeszcze jednostkami szpitalnymi. Budowla, z racji na sędziwy staż (rok budowy 1879 r.) oraz historyczne położenie, znajduje się w rejestrze obiektów zabytkowych. Konstrukcję stanowi kamienny fundament, ściany z cegły pełnej i kamienia, schody monolityczne żelbetowe i drewniane. Budynek, pomimo swojego wieku, jeszcze niedawno był używany jako szpital i jest technologicznie dostosowany do dzisiejszych czasów.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy