Reklama

Kraj

W. Czarzasty: zbudujemy bezpieczny dom dla wszystkich

PAP
Dodano: 04.06.2023
Fot. PAP/Paweł Supernak
Fot. PAP/Paweł Supernak
Share
Udostępnij

Zwyciężymy, bo nie chcemy ludzi skłócać; chcemy, żeby funkcjonowało nowoczesne państwo opiekuńcze – zbudujemy bezpieczny dom dla wszystkich – mówił lider Lewicy Włodzimierz Czarzasty, występujący na platformie razem z liderami PO podczas niedzielnego marszu w Warszawie.


W marszu rozpoczętym w niedzielę w południe w Warszawie biorą udział także liderzy PSL oraz Polski 2050 – Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia, idący jednak wraz z uczestnikami, nie zaś jadący na platformie razem z liderami PO.


Podczas marszu głos z platformy zabrał m.in. jeden z liderów Lewicy Włodzimierz Czarzasty. “Zwyciężymy, bo nie chcemy ludzi skłócać – zbudujemy bezpieczny dom dla wszystkich” – mówił wicemarszałek Sejmu.
“Zwyciężymy, bo chcemy nowoczesnego państwa; chcemy, żeby funkcjonowało nowoczesne państwo opiekuńcze – żeby mogły dobrze funkcjonować szpitale, żeby były dobrze funkcjonujące sądy i szkoły, żeby ludzie, którzy tam pracują, godnie zarabiali – pielęgniarki, nauczyciele strażacy” – wyliczał Czarzasty.


Mówił również, że “chcemy zaopiekować się starszym pokoleniem – żeby nie było dylematu, czy kupić sobie jedzenie, lekarstwa czy zapłacić za czynsz”. Jak podkreślił, “chcą, by Polska była w Unii Europejskiej, a UE była z Polski dumna”. Czarzasty wezwał też m.in. “by biskupi zajęli się wiarą, a nie polityką”.


Podczas marszu uczestnicy skandują m.in. hasło “Konstytucja”. Widoczne są również transparenty – “jesienią wykopać, wiosną posadzić”, “odbierzemy Polskę z brudnych łap PiSu” czy “niech idą w PiS-du”.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy