Reklama

Kraj

Szef MON: w sobotę 1800 żołnierzy złożyło przysięgę wojskową; to historyczne wydarzenie

Adrian Kowarzyk, Katarzyna Krzykowska/PAP
Dodano: 30.09.2023
Fot. PAP/Rafał Guz
Fot. PAP/Rafał Guz
Share
Udostępnij

W sobotę w Warszawie 1800 żołnierzy złożyło przysięgę wojskową, to sygnał mówiący o tym, że Polska jest bezpieczna. To historyczne wydarzenie, nigdy w historii WP tylu przyszłych oficerów nie składało przysięgi – mówił w sobotę szef MON Mariusz Błaszczak.


Błaszczak w sobotę wziął udział w przysiędze wojskowej żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej w Wojskowej Akademii Technicznej.

Szef MON poinformował, że w sobotę 1800 żołnierzy złożyło przysięgę wojskową. Podkreślił, że to sygnał mówiący o tym, że Polska jest bezpieczna bo ma “fantastycznych żołnierzy, patriotów, młodych ludzi, którzy postanowili związać swoje dorosłe życie z Wojskiej Polskim”. “To bardzo dobra decyzja, przed wami wspaniałe perspektywy” – powiedział do obecnych na placu żołnierzy.

“Kiedy rozmawiałem z komendantami, rektorami mówili, że to wydarzenie historyczne (…) Nigdy w historii Wojska Polskiego tylu przyszłych oficerów nie składało przysięgi. To bardzo dobry znak i sygnał mówiący o tym, że Wojsko Polskie jest coraz silniejsze” – mówił.

Błaszczak zaznaczył, że rok 2015 był ważny i świadczy on o pewnym przełomie jeśli chodzi o wzmacnianie Wojska Polskiego. “Wcześniej jednostki były rozwiązywane, również akademie wojskowe traciły słuchaczy, podchorążych, studentów” – dodał.

W sobotę przysięgę w Warszawie składało ponad 1800 żołnierzy rozpoczynających studia na czterech wojskowych uczelniach. Na placu apelowym przy ulicy Kaliskiego 2 słowa przysięgi wypowiedzieli podchorąży podejmujący naukę w Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Wojsk Lądowych, Lotniczej Akademii Wojskowej i Akademii Marynarki Wojennej.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy