Reklama

Kraj

R. Bąkiewicz skierował do Sądu Okręgowego wniosek o wstrzymanie emisji filmu “Zielona Granica” A. Holland

Katarzyna Krzykowska / PAP
Dodano: 26.10.2023
Fot. PAP/Piotr Polak
Fot. PAP/Piotr Polak
Share
Udostępnij

Robert Bąkiewicz skierował do Sądu Okręgowego w Warszawie wniosek o wstrzymanie emisji filmu “Zielona Granica” Agnieszki Holland – podało Biuro Prasowe Bąkiewicza. Jeżeli sąd nie przychyli się do wniosku, to Bąkiewicz postuluje, aby Kino Świat przed filmem wyświetlało planszę, że wydarzenia przedstawione w produkcji mogą naruszać jego dobra osobiste.

Bąkiewicz wniosek w tej sprawie do Sądu Okręgowego w Warszawie złożył w środę.

Wnioskuje o “udzielenie zabezpieczenia roszczenia uprawnionego z tytułu naruszenia dóbr osobistych poprzez: wstrzymanie na okres 3 miesięcy wyświetlania produkcji filmowej”.

“W przypadku nieuwzględnienia wniosku o wstrzymanie emisji filmu Robert Bąkiewicz zobowiązuje Kino Świat sp. z o.o. do wyświetlania przed filmem planszy, na której znajdzie się informacja: Kino Świat sp. z o.o. oraz Agnieszka Holland oświadczają, że wydarzenia przedstawione w niniejszym filmie mogą naruszać dobra osobiste organizatora Marszu Niepodległości – Roberta Bąkiewicza – w postaci godności i dobrego imienia” – czytamy w informacji prasowej.

Stworzony przez Agnieszkę Holland film miał swoją premierę 5 września podczas festiwalu filmowego w Wenecji i został uhonorowany nagrodą specjalną jury festiwalowego. Wszedł do kin w Polsce 22 września.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy