Reklama

Kraj

PSP: 320 interwencji w związku z opadami deszczu; najwięcej na Śląsku

Bartłomiej Figaj
Dodano: 09.06.2023
Fot. PAP/MARCIN BIELECKI
Fot. PAP/MARCIN BIELECKI
Share
Udostępnij

W piątek do godziny 18.30 strażacy odnotowali 320 interwencji w związku z opadami deszczu. Najwięcej w województwie śląskim – poinformował PAP rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski.


Według danych PSP, w piątek do godziny 18.30 strażacy w całym kraju w związku z opadami deszczu strażacy interweniowali 320 razy. “Najwięcej zdarzeń odnotowano na terenie województwa śląskiego (115), opolskiego (46) i małopolskiego (44)” – przekazał PAP bryg. Karol Kierzkowski. Nikt nie został ranny – dodał.

W piątek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało alert dotyczący intensywnych opadów deszczu. “Uwaga, dziś (09.06) intensywne opady deszczu. Możliwe gwałtowne wezbrania rzek. Przygotuj się na ewentualne podtopienia. Śledź komunikaty pogodowe” – napisało na Twitterze RCB.

RCB dodało, że alert tej treści otrzymali odbiorcy w powiatach w części woj. małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wydał w piątek ostrzeżenia drugiego stopnia przez burzami z gradem na południu kraju.

Alerty drugiego stopnia ostrzegające przed możliwymi w piątek burzami z gradem IMGW wydał dla powiatów: raciborskiego, rybnickiego, wodzisławskiego, pszczyńskiego, cieszyńskiego, oświęcimskiego, wadowickiego, suskiego, myślenickiego, bielskiego, żywieckiego, nowotarskiego, limanowskiego, tatrzańskiego, nowosądeckiego, gorlickiego, jasielskiego, krośnieńskiego, sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego.

Z kolei ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem wydano dla Dolnego i Górnego Śląska, Małopolski, Podkarpacia oraz woj. części woj. łódzkiego, mazowieckiego i lubelskiego.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy