Reklama

Kraj

Premier: ruszamy z konsultacjami ustawy o 800 plus; rząd realizuje swoje obietnice

Karolina Kropiwiec, Katarzyna Lechowicz-Dyl/PAP
Dodano: 01.06.2023
Karolina Kropiwiec, Katarzyna Lechowicz-Dyl
Karolina Kropiwiec, Katarzyna Lechowicz-Dyl
Share
Udostępnij

Ruszamy z konsultacjami ustawy o 800 plus; rząd Prawa i Sprawiedliwości konsekwentnie i w wiarygodny sposób realizuje swoje obietnice – powiedział w czwartek w Żabiej Woli (woj. mazowieckie) premier Mateusz Morawiecki. Złożył także życzenia dzieciom w dniu ich święta.


Szef rządu na wspólnej konferencji z minister rodziny Marleną Maląg poinformował o rozpoczęciu konsultacji w sprawie projektu ustawy o 800 plus.
“Dzisiaj ruszamy z konsultacjami naszej ustawy, ustawy 800 plus – zmiany, która służy dzieciom. (…) Oczywiście chcemy przedyskutować całą tę ustawę tak, żeby cała ścieżka legislacyjna była zrealizowana” – poinformował premier.
Podkreślił, że “rząd Prawa i Sprawiedliwości konsekwentnie i w wiarygodny sposób realizuje swoje obietnice”.


Premier złożył także życzenia z okazji przypadającego w czwartek Dnia Dziecka.
“Chciałabym przede wszystkim życzyć wszystkim dzieciom, aby miały marzenia i nie bały się ich spełniać. A rodzicom chciałbym życzyć, aby pomagali swoim dzieciom w spełnianiu ich marzeń i żeby robili wszystko, by dzieciństwo było radosne, aby młodość była pełna, z jednej strony wrażeń a z drugiej strony – coraz bardziej spełnianych marzeń” – powiedział Morawiecki.
Podkreślił, że w życiu dziecka najważniejsza jest miłość i wynikające z niej uwaga i czas.
Premier wskazał, że działania rządu mają pomagać łączyć życie zawodowe z rodzinnym. Dodał, że świadczenie 500 plus było “rewolucją społeczną”, a teraz jest narzędziem wsparcia finansowego dla dzieci np. na zajęcia dodatkowe.


“Chcemy, żeby dziecko czułe się docenione przez rodziców. (…) Wierzę w to, że nasza polityka społeczna właśnie temu służy” – powiedział Morawiecki.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy