Reklama

Kraj

Premier: nawet sądy III RP przyznały, że pakt migracyjny zawiera przymusową relokację nielegalnych imigrantów

Adrian Kowarzyk, Olga Łozińska, Magdalena Gronek, Mateusz Mikowski / PAP
Dodano: 12.10.2023
Fot. PAP/Tomasz Gzell
Fot. PAP/Tomasz Gzell
Share
Udostępnij

Nasi przeciwnicy domagali się cenzury, ale nawet sądy III Rzeczypospolitej przyznały, że pakt migracyjny zawiera przymusową relokację nielegalnych imigrantów. Dzisiaj jest to dla wszystkich więcej niż jasne, dla mnie to było jasne zawsze – powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu podczas konferencji prasowej odniósł się do wyroku sądu, który oddalił w całości powództwa Forum Obywatelskiego Rozwoju oraz Helsińskiej Fundacja Praw Człowieka. Wnioskowały one o zakaz informowania m.in. o tym, że tzw. pakt migracyjny zakłada przymus relokacji nielegalnych migrantów. Również Sąd Apelacyjny oddalił zażalenia obu organizacji pozarządowych.

“Przed tym przestrzegamy (przed przymusową relokacją – PAP) na najróżniejsze sposoby, (…) także przez nasze różne filmy, które miały być zakazane. Miała być na nie nałożona cenzura, tego domagali się nasi przeciwnicy. Ale nawet sądy III Rzeczypospolitej przyznały, że pakt migracyjny zawiera przymusową relokację nielegalnych imigrantów. Dzisiaj jest to dla wszystkich więcej niż jasne, dla mnie to było jasne zawsze” – powiedział premier Morawiecki.

Szef rządu ocenił, że wojna na Bliskim Wschodzie wiąże się z ogromnym niebezpieczeństwem dla wszystkich Polaków, ponieważ “grozi Polsce potężna fala migracji”. “Pakt migracyjny dzisiaj, to wiemy już ponad wszelką wątpliwość po moich ostatnich spotkaniach na Radzie Europejskiej, wiąże się z nielegalną imigracją i dystrybucją nielegalnych imigrantów do wszystkich państw członkowskich” – powiedział.

Mateusz Morawiecki ocenił, że pośród wielkich fal migrantów będą setki tysięcy młodych mężczyzn, wśród których będą zarówno bojownicy islamscy, jak i terroryści. “Tego nie da się uniknąć” – dodał.

“Przyjęcie nielegalnych imigrantów, czego domaga się partia Tuska w Europie, to niebezpieczna strategia. (…) Partia Tuska w Europie głosuje za paktem migracyjnym zawierającym przymusową relokację imigrantów. Jest to kupczenie bezpieczeństwem polskich kobiet, polskich dzieci” – powiedział premier.

Dodał, że rząd PiS nie dopuści do tego, by sytuacja w Polsce wyglądała tak, jak na przedmieściach Europy. “We Francji policja podaje, że w 70 procentach przypadków rozbojów, gwałtów, strzelanin biorą udział nielegalni imigranci. Do Marsylii ściągane są specjalne siły wojskowe. Podobnie w Szwecji. W Holandii podobnie strzelaniny. W Niemczech zobaczcie, co się dzieje” – wyliczał premier.

“Również sądy potwierdziły ostatnio, że nie ma możliwości nakładania na nas żadnej cenzury. Dlatego pokażemy raz jeszcze te filmy prawdy, które pokazują prawdę o nielegalnych imigrantach i o tym, że Platforma Obywatelska w UE popiera nielegalną imigrację jako część paktu migracyjnego” – powiedział Morawiecki.

Szef rządu zaapelował również o udział w wyborach i referendum. “Tylko PiS jest gwarantem postawienia weta nielegalnej imigracji z Bliskiego Wschodu, tym terrorystom, którzy będą starali się przenikać do Europy; do tego wezwali dzisiaj przywódcy Hamasu” – dodał szef rządu.

Szef rządu powiedział, że Polsce grozi kolejna fala migracji z Bliskiego Wschodu. Jego zdaniem “możemy mieć do czynienia z wielkim zagrożeniem”.

“Podstawowym założeniem potwierdzonym kilka dni temu w Hiszpanii na Radzie Europejskiej jest przyjęcie paktu migracyjnego, w ramach którego mamy przymusową relokację nielegalnych imigrantów do wszystkich krajów członkowskich, w tym Polski. Drodzy rodacy, nie zgódźmy się na to, odrzućmy to w referendum” – apelował.

Jak mówił, po to jest referendum i wybory żeby powiedzieć twarde “nie” nielegalnym migrantom z Bliskiego Wschodu”. “Nie pozwólmy zrobić z Polski drugiej Lampedusy” – powiedział premier.

Poinformował też, że podczas ostatniego szczytu Rady Europejskiej słyszał o tym, że “przecież Donald Tusk już zgodził się na nielegalnych imigrantów”. “Zgodził się za stanowisko, które tam ma już obiecane” – dodał.

“Chrońmy polskie rodziny. Chrońmy polskie kobiety przed tymi gwałtami, które widać na Zachodzie Europy. Chrońmy przed rozbojami, przed plądrowanymi sklepami, niszczonymi szpitalami” – powiedział premier zawracając uwagę, że nielegalni imigranci “nie mają szacunku dla naszej kultury”.

“Brońmy Polskę, brońmy naszą kulturę, brońmy polską kulturę. Proszę” – zaapelował. Jak podkreślił, “musimy powstrzymać falę nielegalnej imigracji”. “Apeluję do wszystkich rodaków: weźmy udział w referendum całymi rodzinami. Namawiajcie swoich sąsiadów, swoich znajomych, z rodziny, przyjaciół bliższych i dalszych, takich do których się dawno nie odzywaliście” – powiedział szef rządu. Zaznaczył, że “Platforma Obywatelska równa się nielegalna imigracja”. “To widać po ich głosowaniach w Europie” – wskazał premier. Dodał, że “Donald Tusk to niebezpieczny człowiek”

W środę rzecznik PiS Rafał Bochenek poinformował, że sąd oddalił w całości powództwa Forum Obywatelskiego Rozwoju oraz Helsińskiej Fundacja Praw Człowieka, które chciały dla premiera Mateusza Morawieckiego i PiS zakazu informowania m.in. o tym, że tzw. pakt migracyjny zakłada przymus relokacji nielegalnych migrantów. Również Sąd Apelacyjny oddalił zażalenia obu organizacji pozarządowych.

Obie organizacje złożyły wnioski do sądu w trybie referendalnym, domagając się zakazania premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz Prawu i Sprawiedliwości rozprzestrzeniania – ich zdaniem nieprawdziwych informacji – m.in. o tym, że projekt unijnych przepisów dotyczących tzw. paktu migracyjnego zakłada przymus relokacji nielegalnych migrantów. FOR oraz HFPC chciały też zakazu rozprzestrzeniania informacji wskazujących na to, że tzw. pakt migracyjny dotyczy nielegalnych migrantów.

Premier Morawiecki w ubiegły piątek po nieformalnym posiedzeniu RE przekazał, że podjął decyzję o zawetowaniu części dot. migracji i nie ma tego zapisu w konkluzji szczytu. Dodał, że przedstawił 5-punktowy plan walki z nielegalną imigracją poprzez m.in. silną ochronę granic zewnętrznych, walkę z przemytnikami ludzi i odcięcie pomocy socjalnej dla nielegalnych emigrantów.

15 października – w dniu wyborów parlamentarnych – odbędzie się referendum, w którym zostaną zadane pytania: “Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?”, “czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?”, “czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?” oraz “czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?”.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy