Reklama

Kraj

MFiPR: Polska otrzyma ponad 5 mld euro zaliczek z KPO

Aneta Oksiuta / PAP
Dodano: 21.11.2023
Fot. EPA/J.J. Guillen
Fot. EPA/J.J. Guillen
Share
Udostępnij

Komisja Europejska wydała we wtorek pozytywną opinię ws. zmienionego Krajowego Planu Odbudowy; Polska otrzyma ponad 5 mld euro zaliczki – poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Dodano, że wypłata tych środków nie jest uzależniona od realizacji kamieni milowych przez Polskę.

“Komisja Europejska wydała dziś pozytywną opinię nt. zmienionego KPO” – poinformował we wtorkowym komunikacie resort funduszy i polityki regionalnej.

Jak dodano, chodzi o dodatkowe pożyczki na kwotę 23 mld euro, o które Polska wystąpiła 31 marca i dodatkowe 2,76 mld euro dotacji z REPowerEU, które zaprogramowano w zmienionym KPO wysłanym do KE 31 sierpnia. “Zaliczki, które Polska niebawem otrzyma to 20 proc. tej sumy, czyli ponad 5 mld euro” – przekazano.

Resort wskazał, że wypłata ponad 5 mld euro zaliczek “nie zależy od spełnienia jakichkolwiek kamieni milowych przez Polskę”.

“Wypłata tych środków to przede wszystkim efekt wielomiesięcznej pracy oraz bardzo skutecznych działań urzędników Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej” – przekazał cytowany w komunikacie minister Grzegorz Puda.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy