Reklama

Kraj

Komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk żegna się ze służbą

Aleksander Główczewski / PAP
Dodano: 07.12.2023
Fot. PAP/Radek Pietruszka
Fot. PAP/Radek Pietruszka
Share
Udostępnij

Jestem zaszczycony, że dane mi było być przełożonym tak wspaniałych i wartościowych ludzi jak Wy – napisał w czwartek na X komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. “Serdecznie Wam dziękuję” – dodał we wpisie i dołączył pożegnalny list.

Żegnający się z funkcją i służbą Szymczyk napisał w liście, że 33 lata temu po raz pierwszy założył policyjny mundur “wypowiadając dumnie słowa roty ślubowania”. Dodał, że od przeszło siedmiu lat, jako szef policji, miał zaszczyt stać “na czele formacji, która ukształtowała go, nie tylko jako funkcjonariusza, ale także jako człowieka”.

“Sprawowanie odpowiedzialnej, a zarazem dającej satysfakcję funkcji Komendanta Głównego Policji, zawsze było dla mnie wielkim honorem” – zadeklarował.

Zaznaczył, że dzięki służbie i pracy funkcjonariuszy i pracowników policji Polska jest krajem bezpiecznym, a formacja cieszy się zaufaniem obywateli.

“Wspólnie odnieśliśmy wiele sukcesów, szereg problemów zaś udało się rozwiązać. Każdego dnia jako szef największej polskiej formacji mundurowej, podziwiałem i nadal podziwiam Wasz profesjonalizm i zaangażowanie” – ocenił.

Dodał, że dziś jego służba dobiega końca i jest przekonany, iż słuszną decyzja było wstąpienie ponad trzy dekady temu w szeregi polskiej policji.

“Nadal wierzę w sens naszej misji i bardzo doceniam wielką wartość policyjnych działań w każdym obszarze” – podkreślił odchodzący komendant.

Życzył, by “bez względu na czas i okoliczności, służba i praca w naszej formacji była dla każdego z Was wielkim powodem do dumy”.

“Niech każdy dzień przynosi Wam satysfakcję i poczucie dobrze spełnionego obowiązku, a przede wszystkim kończy się bezpiecznym powrotem do domu” – dodał.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy