Reklama

Kraj

Hołownia: wystąpię o ukaranie 7 posłów, którzy starli się ze Strażą Marszałkowską

Andrzej Klim, Karol Kostrzewa klim/ kos/PAP
Dodano: 20.02.2024
Warszawa, 20.02.2024. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia podczas konferencji prasowej, przed posiedzeniem prezydium Sejmu i Konwentu Seniorów, 20 bm. w Sejmie w Warszawie. Fot.  PAP/Piotr Nowak
Warszawa, 20.02.2024. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia podczas konferencji prasowej, przed posiedzeniem prezydium Sejmu i Konwentu Seniorów, 20 bm. w Sejmie w Warszawie. Fot. PAP/Piotr Nowak
Share
Udostępnij

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia zarekomenduje Prezydium Sejmu nałożenie maksymalnie wysokiej kary na siedmioro posłów, którzy starli się z funkcjonariuszami Straży Marszałkowskiej podczas próby wprowadzenia do Sejmu Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia powiedział we wtorek, że zarekomenduje Prezydium Sejmu nałożenie maksymalnie wysokiej kary na siedmioro posłów, którzy starli się z funkcjonariuszami Straży Marszałkowskiej podczas próby wprowadzenia do Sejmu Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

Posłowie PiS starli się ze Strażą Marszałkowską

Marszałek wymienił posłanki i posłów PiS: Małgorzatę Gosiewską, Katarzynę Sójkę, Edwarda Siarkę, Jana Dziedziczaka, Antoniego Macierewicza, Jacka Boguckiego i Jerzego Polaczka.

“Prezydium Sejmu podejmie decyzję w sprawie wysokości kar finansowych, które na tych siedmioro posłów nałoży. Ja będę rekomendował nałożenie maksymalnie wysokiej kary – pozbawienie diety poselskiej na trzy miesiące” – powiedział dziennikarzom w Sejmie marszałek Hołownia.

Funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej szarpani, popychani i podduszani

Marszałek Hołownia podkreślił, że funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej, co uwieczniono na materiale wideo, byli: “szarpani, popychani, w niektórych wypadkach podduszani”.

Rano 7 lutego br. politycy PiS Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik próbowali wejść do Sejmu w grupie z posłami tego ugrupowania. Straż Marszałkowska zamknęła przed nimi drzwi. Doszło do przepychanek z funkcjonariuszem Straży Marszałkowskiej.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy