Reklama

Kraj

D. Tusk: dzisiaj na ulicach Warszawy jest nas pół miliona osób, to absolutny rekord

PAP
Dodano: 04.06.2023
Fot. PAP/Paweł Supernak
Fot. PAP/Paweł Supernak
Share
Udostępnij

Dzisiaj na ulicach Warszawy jest nas pół miliona osób, to absolutny rekord; macie prawo głośno krzyczeć “tu jest Polska”, żeby usłyszeli to w Pałacu Prezydenckim, na Nowogrodzkiej, na Żoliborzu – mówił w niedzielę do uczestników marszu w Warszawie, lider PO Donald Tusk.


Podczas przemówienia na Placu Zamkowym, Tusk zwracał uwagę na transparenty, które mieli ze sobą uczestnicy marszu, m.in. te z napisami “szczęśliwej Polski już czas” czy “robię to dla mojej Agusi i Michałka”, “robię to dla moich wnucząt”.


“Ja też jestem dzisiaj z wami i będę każdego dnia, noc i dzień do dnia wyborów, wszędzie z wami tam, gdzie będziemy bili się o wolną Polskę, o lepszą przyszłość dla Polaków” – mówił Tusk.


Dodał, że “dzisiaj wspaniali ludzie, wspaniałe Polki i wspaniali Polacy uczestniczą w największym demokratycznym zgromadzeniu w historii demokratycznej Polski”. “Bo jest nas dzisiaj pół miliona ludzi na ulicach Warszawy, absolutny rekord” – powiedział Tusk.


Podkreślił, że Polacy gromadzą się także w innych miastach m.in. w Szczecinie czy Wrocławiu. “Pół miliona dzisiaj na ulicach Warszawy, to oznacza tak naprawdę miliony, miliony Polek i Polaków w całym kraju” – mówił lider PO.


Zgromadzeni wznosili w trakcie przemówienia okrzyki “tu jest Polska”.


“Tak, tu jest Polska dzisiaj, macie prawo to głośno krzyczeć, żeby usłyszeli tam w Pałacu (Prezydenckim), tam na Nowogrodzkiej, na Żoliborzu, żeby cała Polska i Europa usłyszała was, kiedy mówicie z pełnym przekonaniem +tu jest Polska+” – mówił Tusk do uczestników marszu.


Według organizatorów 500 tys. osób wzięło udział w marszu, wcześniej media podawały liczby od 100 do 300 tys. Nieoficjalnie policja podaje między 100 a 150 tys. osób.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy