Reklama

Kraj

Prezes PiS: trwają prace nad projektem ws. bezpłatnych leków dla seniorów i dzieci

Agnieszka Ziemska, Grzegorz Bruszewski/PAP
Dodano: 24.05.2023
74375_45388675_45388509
Share
Udostępnij
Trwają prace dotyczące projektu w sprawie bezpłatnych leków dla seniorów i dzieci. Przed zakończeniem kadencji Sejmu będzie uchwalony – zapowiedział w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jeszcze w tej kadencji zostanie też uchwalona ustawa wprowadzająca od stycznia "800 plus" – dodał.
Prezes PiS podczas wystąpienia w siedzibie partii przypomniał, że 10 dni temu zakończył się "Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości", podczas którego zapowiedział m.in. podniesienie świadczenia wychowawczego "500 Plus" do 800 zł oraz wprowadzenie bezpłatnych leków dla osób 65+ oraz dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia.
 
Kaczyński zaznaczył, że na tej konwencji padło kilka ważnych zapowiedzi, więc teraz jest pytanie o to, czy są one wiarygodne. "Mogę powiedzieć, że rząd przystąpił w tej chwili do ich realizacji" – powiedział.
 
"Trwają już prace dotyczące leków – tak, żeby jeszcze przed zakończeniem kadencji przynajmniej w wielkiej części te sprawy zostały już uchwalone i wprowadzone w życie" – podkreślił prezes PiS.
 
Dodał, że trwają też prace nad tym, aby ustawa wprowadzająca "800 plus" – jak powiedział – "w realistycznym terminie związanym z obecną sytuacją budżetową", tj. 1 stycznia 2024 roku, została uchwalona jeszcze w tej kadencji.
 
"Inne prace z tym związane – bo przecież mamy różnego rodzaju wymogi, które odnoszą się do procesu legislacyjnego, szczególnie w tak ważnych sprawach – zostaną zachowane, to znaczy konsultacje społeczne i to wszystko, co jest potrzebne, kiedy podejmujemy tego rodzaju sprawy bardzo ważne z punktu widzenia przede wszystkim społecznego, ale też mające daleko idące skutki budżetowe" – powiedział Kaczyński.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy