Reklama

Kraj

Szef MON: do Polski przybył włoski niszczyciel rakietowy

Karol Kostrzewa/PAP
Dodano: 20.05.2023
74233_45353030_45353028
Share
Udostępnij
Do Polski przybył włoski sojuszniczy niszczyciel rakietowy z silnym uzbrojeniem przeciwlotniczym i przeciwrakietowym, który wzmocni obronę polskiego wybrzeża i krytycznej infrastruktury – poinformował wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.
"Do Polski przybył włoski sojuszniczy niszczyciel rakietowy ITS Caio Duilio z silnym uzbrojeniem przeciwlotniczym i przeciwrakietowym, który wzmocni obronę polskiego wybrzeża i ochronę infrastruktury krytycznej RP" – napisał na Twitterze Błaszczak.
 
Wicepremier przebywał w środę z wizytą w Rzymie, gdzie spotkał się z ministrem obrony Republiki Włoskiej Guido Crosetto.
 
Wśród tematów rozmów dwustronnych były – jak przekazało MON – relacje wojskowe, w tym tematy modernizacji Wojska Polskiego, obecna sytuacja bezpieczeństwa w kontekście trwającego konfliktu na Ukrainie oraz kwestie dalszej pomocy temu krajowi.
 
"Bardzo się cieszę z decyzji Włochów, która polega na tym, że już wkrótce do Polski przypłynie włoski niszczyciel rakietowy z silnym uzbrojeniem przeciwlotniczym i przeciwrakietowym, który wzmocni obronę przeciwlotniczą i przeciwrakietową polskiego wybrzeża. Już za kilka dni będzie w Polsce" – poinformował w środę minister.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy