Reklama

Kraj

Premier: nasza koalicja jest dużą wartością i warto dla niej znieść różne niedoskonałości

Marcin Jabłoński / PAP
Dodano: 16.05.2023
74121_16m5
Share
Udostępnij
Nasza koalicja, jak pokazujemy po kolejnych projektach, jest dużą wartością i dla takiej wartości naprawdę warto znieść różne niedoskonałości – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki pytany o obecność Suwerennej Polski w rządzie.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej szef rządu został poproszony o odniesienie się do swojej poniedziałkowej wypowiedzi w Polsat News dotyczącej reformy sądownictwa. "Nie wyszła im ta reforma sądownictwa za bardzo; oddaliśmy to niestety w ręce Solidarnej Polski i wyszło im, jak wyszło" – mówił w poniedziałek Morawiecki.

We wtorek Morawiecki odpowiedział, że koalicja Zjednoczonej Prawicy "jak pokazujemy po naszych kolejnych projektach, jest dużą wartością". "Dla tak wielkiej wartości naprawdę warto znieść czasami różne niedoskonałości" – zaznaczył.

"Kto nie popełnia błędów? Ten, który nic nie robi. Jak nie chcesz się potknąć, to nie wstawaj i nie idź. A my idziemy, maszerujemy, robimy bardzo wiele projektów, robimy bardzo wiele zmian w polityce społecznej, infrastrukturalnej, poprawiamy znacząco funkcjonowanie całego systemu gospodarczo-społecznego" – mówił Morawiecki.

Jak podkreślił "to jest najważniejsza sprawa". "A jeśli komuś wyjdzie coś trochę lepiej, czy coś wyjdzie trochę gorzej, czy z tego powodu od razu należy rozpaczać? Ja nad tym nie rozpaczam. Cieszę się i jestem ogromnie dumny i szczęśliwy, że mogę od ponad siedmiu lat uczestniczyć w tej wielkiej, prospołecznej, solidarnościowej zmianie dla naszej ojczyzny" – powiedział Morawiecki. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy