Reklama

Kraj

Premier: dokonaliśmy przewrotu kopernikańskiego w polityce rodzinnej

Delfina Al Shehabi / PAP
Dodano: 15.05.2023
74090_15m5
Share
Udostępnij
Dokonaliśmy w polityce rodzinnej przewrotu kopernikańskiego – powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, prorodzinna polityka rządu będzie kontynuowana, a jej elementem będzie zapowiedziana przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego waloryzacja programu 500 plus – dodał.

Premier, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg oraz sekretarz stanu w MRiPS Anita Czerwińska wzięli w Otwocku udział w spotkaniu z okazji przypadającego w poniedziałek Międzynarodowego Dnia Rodzin.

Morawiecki zaznaczył, że coraz rzadziej rodziny stają przed dylematami, czy kupić piórnik lub nowe spodnie dla dziecka. "Dlaczego tak się stało? Ponieważ dokonaliśmy w polityce rodzinnej rewolucji kopernikańskiej" – powiedział i ocenił, że od ponad siedmiu lat wszystko, co robi rząd, służy rodzinie.

"Ten przewrót kopernikański będziemy kontynuować" – mówił Morawiecki. "Ta ósemka (800 plus – PAP) na 8 lat naszych rządów, po 8 latach naszych rządów, niech będzie symbolem kontynuacji polityki prorodzinnej" – podkreślał.

"Jest jeden warunek, aby to realizować – to kontynuacja rządów Prawa i Sprawiedliwości – najbardziej prorodzinnego obozu politycznego w historii III Rzeczpospolitej i wierzę, że to zostanie dostrzeżone" – mówił Morawiecki.

Premier odniósł się także do krytyków waloryzacji 500 plus, według których nie stać na nią budżetu państwa. "My więcej niż podwoiliśmy budżet przy obniżonych podatkach" – podkreślał. "Gdyby nie te obniżki, dochody budżetowe byłyby jeszcze wyższe. Niech ekonomiści na to tak popatrzą, na czym polega sprawne zarządzanie finansami publicznymi, inwestycjami, poszczególnymi kategoriami dochodów, danin, podatków w taki sposób, aby rosły one zdecydowanie szybciej niż nominalny poziom PKB przez te wszystkie lata" – dodał.

"Jesteśmy zobowiązani, aby troszczyć się o polską rodzinę, rozwijać ją, bo rodzina jest fundamentem rozwijającego się państwa. Dążymy do tego, aby Polska była państwem nowoczesnym" – powiedziała z kolei szefowa MRiPS Marlena Maląg. "Dzięki działaniom PiS wyprowadziliśmy Polskę z kąta Europy. Dzisiaj jesteśmy dumnym, silnym państwem i dążymy do tego, abyśmy intensywnie się rozwijali pod względem gospodarczym, cały czas pamiętając o rodzinach" – dodała.

Podkreśliła, że rodzina może liczyć na wsparcie państwa. "Bo polityka prorodzinna to nie są działania incydentalne, ale konsekwentna, stabilna, długofalowa polityka, aby przywracać marzenia młodym ludziom o tym, by założyć rodzinę. Młodzi Polacy chcą zakładać rodziny" – stwierdziła Maląg.

Podczas spotkania zorganizowanego w szkole podstawowej przekazano czek na dofinansowanie – w ramach programu Maluch Plus – budowy żłobka w Otwocku. Placówka ma powstać niebawem i uzupełnić braki żłobków w mieście. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy