Reklama

Kraj

W wypadku zginęła przewodnicząca Rady Miejskiej w Sieradzu; ciężko ranny jest wiceprezydent Sieradza

Agnieszka Grzelak-Michałowska/PAP
Dodano: 14.05.2023
74048_45296346_45296337
Share
Udostępnij
W niedzielę rano w wypadku samochodowym zginęła Urszula Rozmarynowska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Sieradzu. Do szpitala w ciężkim stanie trafił Rafał Matysiak, zastępca prezydenta Sieradza – poinformował prezydent Sieradza Paweł Osiewała.
"Dzisiaj we wczesnych godzinach porannych dotarła do nas smutna wiadomość. W wypadku samochodowym zginęła Urszula Rozmarynowska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Sieradzu. Do szpitala w ciężkim stanie trafił Rafał Matysiak, zastępca prezydenta Miasta Sieradza. Składamy najszczersze wyrazy współczucia rodzinie Pani Przewodniczącej i łączymy się z bliskimi Pana Wiceprezydenta w modlitwie o jego zdrowie" – poinformował w mediach społecznościowych prezydent Sieradza.
 
Do zderzenia samochodu osobowego, którym podróżowali sieradzcy samorządowcy, z ciężarówką doszło w niedzielę około godz. 7 na drodze krajowej nr 74 w Wincentowie (gm. Rusiec). Z relacji rzecznika rzecznika KW PSP w Łodzi mł. bryg. Jędrzeja Pawlaka wynika, że po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy musieli przy użyciu urządzeń hydraulicznych umożliwić dostęp do poszkodowanych zakleszczonych w pojeździe.
 
Jak przekazał Pawlak, zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon 63-letniej kobiety podróżującej na miejscu pasażera; 53-letni kierowca w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi.
 
"Przybyli na miejsce policjanci ustalili wstępnie, że kierujący bmw 53-letni mężczyzna, wjeżdżając na drogę krajową 74 z drogi podporządkowanej, prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym marki volvo. Kierujący volvo 26-letni mężczyzna był w chwili zdarzenia trzeźwy" – podała rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi kom. Aneta Sobieraj.
 
Według lokalnych mediów, sieradzcy samorządowcy jechali do Warszawy na konwencję Prawa i Sprawiedliwości.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy