Reklama

Kraj

Rozpoczął się drugi dzień konwencji “Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości”

Rafał Białkowski/PAP
Dodano: 14.05.2023
74043_45295379_45295376
Share
Udostępnij
W niedzielę o godz. 10 rozpoczął się drugi dzień konwencji "Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości". Zaplanowano debaty dotyczące m.in. bezpieczeństwa i energetyki. Zwieńczeniem wydarzenia ma być wystąpienie szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który prawdopodobnie zaprezentuje pierwsze propozycje programowe.
Konwencja "Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości" rozpoczęła się w sobotę z udziałem m.in. prezesa Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego, byłej premier Beaty Szydło oraz wicepremierów Piotra Glińskiego, Jacka Sasina i Mariusza Błaszczaka.
 
Poseł PiS i szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Radosław Fogiel w rozmowie z PAP wskazywał, że w drugim dniu zaplanowano debaty o bezpieczeństwie i sprawach zagranicznych z udziałem m.in. szefów MON i MSZ, ale także amerykańskiego generała Timothy'ego McGuire'a. Ponadto odbędzie się panel o bezpieczeństwie energetycznym z szefem MAP, a także debata zdrowotna z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim czy rozmowa o suwerenności Polski w Europie.
 
"Podczas niedzielnych debat przemawiać będą ludzie z różnych środowisk, którzy znają się na swoich dziedzinach, tak jak w debacie o bezpieczeństwie będą to zarówno emerytowany polski generał, jak i amerykański wojskowy" – powiedział Fogiel.
 
Ostatnim punktem niedzielnej konwencji będzie podsumowujące wystąpienie prezesa PiS. "Jak w sobotę zapowiedział pan prezes, liczy, że w niedzielę, na kanwie dotychczasowych rozmów, będzie mógł zaprezentować pierwsze propozycje" – powiedział polityk PiS.
 
"To wszystko jest elementem dochodzenia do programu, który piszemy razem z Polakami i którym chcemy dla Polaków wygrać wybory" – dodał Fogiel.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy