Reklama

Kraj

Premier zapowiedział kolejne konferencje programowe PiS – odbędą się m.in. w czerwcu

Aleksander Główczewski/PAP
Dodano: 14.05.2023
74040_45294756_45294741
Share
Udostępnij
Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z portalem i.pl zapowiedział kolejne konferencje programowe Prawa i Sprawiedliwości, które obędą się m.in. w czerwcu – napisał w niedzielę portal.
W sobotę i niedzielę w Warszawie odbywa się konwencja programowa PiS "Programowy UL" – konferencja PiS z udziałem najważniejszych polityków partii – prezesa Jarosława Kaczyńskiego i m.in. premiera Morawieckiego.
 
"Kolejne konferencje programowe Prawa i Sprawiedliwości odbędą się m.in. w czerwcu. Będą one podsumowaniem kilku ostatnich miesięcy naszych spotkań z Polakami w całym kraju, a jednocześnie naszych rozmów z ekspertami" – powiedział w rozmowie z portalem i.pl premier.
 
Podczas niedzielnej części konferencji mają zostać przedstawione pierwsze punkty programu PiS na wybory parlamentarne jesienią – zaznaczył i.pl.
 
"Premier Mateusz Morawiecki pytany przez i.pl o podsumowanie pierwszego dnia konferencji Prawa i Sprawiedliwości +Programowy UL+ i o to, jakie wnioski płyną z paneli, które się odbyły, powiedział, że wniosków jest bardzo wiele" – podał portal.
 
"Za nami dużo bardzo ciekawych tematów, rozmów kuluarowych, ale także wniosków ze strony panelistów. Wszystko sprowadza się do tego, że na tym potężnym i naprawdę ważnym fundamencie, który zbudowaliśmy przez ostatnie kilka lat, Polacy – nasi najlepsi eksperci – chcą budować kolejne piętra i my mamy różne propozycje w tym zakresie" – mówił Morawiecki.
 
Dopytywany jakie to propozycje odpowiedział, że takie, które będą umacniać rozwój gospodarczy i społeczny z jednej strony, a z drugiej siłę obronną, stabilność finansów publicznych, rozwój technologii.
 
"Tak, żeby Polska była najlepszym miejscem do życia w Europie" – podkreślił cytowany przez portal Morawiecki.
 
"Premier pytany o to, jakie propozycje do swojego programu przedstawi w niedzielę Prawo i Sprawiedliwość, odpowiedział, że rozmawiał o nich z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim. – Nasze pierwsze propozycje programowe właśnie się finalizują. Jako efekt weekendowych dyskusji mogą pojawić się już w niedzielę – dodał" – przekazał portal i.pl.
 
"Dopytywany, czy będą kolejne konferencje programowe PiS odpowiedział, że tak. +Kolejne konferencje programowe odbędą się m.in. w czerwcu+" – poinformował premier w rozmowie.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy