Reklama

Kraj

P. Kukiz: kolejna rozmowa z prezesem Kaczyńskim zbliża nas do podpisania porozumienia

Grzegorz Bruszewski/PAP
Dodano: 12.05.2023
74013_45285413_45285397
Share
Udostępnij
Kolejne rozmowy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim zbliżają do podpisania do porozumienia – powiedział PAP lider Kukiz'15 Paweł Kukiz, który w piątek w Warszawie rozmawiał o umowie z prezesem PiS.
Kolejne spotkanie Kukiz-Kaczyński miało miejsce w piątek popołudniu. Jak przekazał PAP lider Kukiz'15 rozmowy przebiegały w dobrej atmosferze. "Kolejne rozmowy z prezesem Kaczyńskim zbliżają do podpisania do porozumienia" – powiedział.
 
"Czekam na formalne potwierdzenie na piśmie dotyczące moich postulatów programowych oraz formalne podpisanie umowy programowej, która musi być perfekcyjnie dopracowana i jasna, więc nie ma takiego ciśnienia, żeby ona była podpisana z dnia na dzień" – poinformował Kukiz.
 
Polityk odniósł się także do weekendowej konwencji Prawa i Sprawiedliwości. "Nie będzie nas na niej, bo nie mamy jeszcze podpisanego porozumienia, więc będziemy jej słuchać poprzez media" – podkreślił Kukiz.
 
Rozwiązania programowe, o których dyskutowali Kaczyński i Kukiza, a wcześniej z ramienia PiS europoseł Tomasz Poręba a ze strony Kukiz'15 poseł Jarosław Sachajko dotyczą m.in. zmiany ordynacji wyborczej na model mieszany, zniesienia immunitetów dla posłów i senatorów czy rozszerzeniu ustawy antykorupcyjnej.
 
Jarosław Kaczyński i Paweł Kukiz podpisali w czerwcu 2021 roku umowę o współpracy programowej. Dzięki umowie, co wielokrotnie podkreśla lider Kukiz'15, udało się uchwalić m.in. ustawę antykorupcyjną, o konopiach medycznych, włóknistych, o bezpośredniej sprzedaży dla rolników czy o wyrównaniu świadczeń dla opiekunów osób niepełnosprawnych. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy