Reklama

Kraj

Sobolewski o sprawie 8-letniego Kamila: śmierć za śmierć

Piotr Śmiłowicz / PAP
Dodano: 12.05.2023
74002_12m4
Share
Udostępnij
Z ludzkiego punktu widzenia jestem bliski zdania, o którym mówił premier Mateusz Morawiecki, w przypadku takich osób śmierć za śmierć to jest najodpowiedniejsza kara – powiedział sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski w TVP1, komentując sprawę śmierci 8-letniego Kamila z Częstochowy.

Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski był w "Kwadransie politycznym" w TVP1 pytany o sprawę 8-letniego Kamila, który zmarł w wyniku obrażeń zadanych mu przez konkubenta matki.

"Straszna tragedia, wyrazy współczucia dla rodziny Kamilka. Z ludzkiego punktu widzenia jestem bliski zdania, o którym mówił pan Mateusz Morawiecki. W przypadku takich osób śmierć za śmierć to jest najodpowiedniejsza kara" – powiedział Sobolewski.

"Mamy dzisiaj taki system prawny w Polsce i w Europie, który o karze śmierci nie mówi w ogóle, albo traktuje ją jako taką, która wyklucza z cywilizacyjnego kręgu" – powiedział. Dodał, że w czerwcu wchodzi nowelizacja ustawa o przemocy w rodzinie, która – jak mówił – ograniczy takie przypadki, jak ten.

W sprawie Kamila, jak dodał, "sygnały o tym i wnioski kierowane były do sądu, który tę sprawę zbagatelizował". "Sąd mógł zachować się inaczej" – zaznaczył sekretarz generalny PiS.

Maltretowany przez ojczyma 8-letni Kamil z Częstochowy zmarł w poniedziałek w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach (GCZD), w którym był leczony od ponad miesiąca. Chłopiec do szpitala trafił 3 kwietnia z ciężkimi obrażeniami. Został tam przetransportowany śmigłowcem po interwencji policji, którą wezwał biologiczny ojciec dziecka. Lekarze z GCZD 5 kwietnia informowali o rozległych oparzeniach chłopca: głowy, tułowia oraz kończyn i złamaniach kończyn.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy