Reklama

Kraj

Prezydent: w imieniu swoim i narodu polskiego złożyliśmy gratulacje królowi Karolowi III i królowej Camilli

Sylwia Dąbkowska-Pożyczka/PAP
Dodano: 06.05.2023
73798_45233759_45233753
Share
Udostępnij
Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że z wielką przyjemnością – wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą – uczestniczyli w sobotę w koronacji króla Karola III i królowej Camilli. W imieniu narodu polskiego i swoim złożyliśmy Ich Królewskim Mościom gratulacje oraz najlepsze życzenia – zaznaczył prezydent.
"Z wielką przyjemnością wzięliśmy wspólnie z Agatą udział w koronacji Króla Karola III i Królowej Kamili. W imieniu Narodu Polskiego i swoim złożyliśmy Ich Królewskim Mościom gratulacje oraz najlepsze życzenia" – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.
 
W sobotę w londyńskim Opactwie Westminsterskim odbyła się koronacja króla Karola III; podczas uroczystości koronowana została również jego małżonka Camilla. Karol III królem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz 14 innych państw, których głową jest brytyjski monarcha, został 8 września zeszłego roku, w chwili śmierci swojej matki, Elżbiety II.
 
Polska para polska prezydencka przybyła do Londynu w piątek. Jak informowała KPRP, tego dnia – na zaproszenie króla Karola III – uczestniczyli w przyjęciu w Pałacu Buckingham odbywającym się przed uroczystościami koronacyjnymi. Według komunikatu, Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda odwiedzili też Ognisko Polskie w Londynie.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy