Reklama

Kraj

Premier w Olecku: bezpieczeństwo tych terenów będzie zagwarantowane

Jacek Buraczewski/PAP
Dodano: 06.05.2023
73793_45232438_45232434
Share
Udostępnij
Premier Mateusz Morawiecki zapewnił w sobotę mieszkańców Olecka (Warmińsko-mazurskie) o wzmocnieniu polskiej armii w północno-wschodniej części kraju w pobliżu granicy z Rosją. Jak mówił, bezpieczeństwo tych terenów będzie zagwarantowane.
„Jestem w północnej Polsce, niedaleko granicy z Obwodem Kaliningradzkim, niedaleko granicy z Rosją. Nasz rząd podjął decyzję o wzmocnieniu armii tutaj, zarówno w Węgorzewie, odbudowie jednostki w Olecku i rozbudowie jednostki w Gołdapi. To są decyzje rządu Prawa i Sprawiedliwości, aby bezpieczeństwo tych terenów było zapewnione" – powiedział podczas konferencji prasowej Mateusz Morawiecki.
 
Dodał, że w ten rejon, będzie trafiał najnowocześniejszy sprzęt wojskowy. "Bezpieczeństwo tych terenów będzie zagwarantowane. Mieszkańcy mogą się czuć spokojnie wobec potencjalnych zagrożeń zewnętrznych. To jest zobowiązanie rządu Prawa i Sprawiedliwości" – mówił premier.
 
Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak ogłosił w marcu w Olecku, że powstanie tam jednostka wojskowa. Kolejne jednostki mają także powstać w Augustowie, Kolnie, Łomży, Grajewie i Siemiatyczach.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy