Reklama

Kraj

Morawiecki: będziemy kontynuować model zrównoważonego rozwoju

PAP
Dodano: 06.05.2023
73792_45231883_45231825
Share
Udostępnij
Rząd PiS będzie kontynuował model zrównoważonego rozwoju, czyli polityki likwidacji różnic i zmiany życia w miasteczkach i wsiach – mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki w Radziejach (Warmińsko-mazurskie).
"Działam i będę działał zawsze na rzecz sprawiedliwego i zrównoważonego rozwoju. (…) Taki model zrównoważonego rozwoju będziemy kontynuować" – powiedział premier. Jak dodał, chodzi o taki rozwój, który powoduje, że "człowiek, tam gdzie zapuścił korzenie, tam może się rozwijać". "Tam skąd pochodzi, tam może znaleźć miejsce pracy" – dodał.
 
Szef rządu wyraził też nadzieję, że "nasze czyny przekonują, że można nam zaufać, że wiarygodność jest priorytetem i będziemy realizować wszystkie zapowiedzi rozwoju Polski lokalnej".
 
Jak przypomniał, w 2015 r. "zastaliśmy budżet państwa w bardzo kiepskim stanie". "Zaczęliśmy od naprawy i uszczelnienia budżetu i pojawiły się w budżecie zupełnie nowe środki, zarówno na wielkie inwestycje, ale mnie szczególnie cieszą lokalne, mniejsze inwestycje, które zmieniają życie miast i miasteczek" – mówił Morawiecki, wskazując, że jedną z takich lokalnych inwestycji jest rozbudowa remizy OSP w Radziejach.
 
"To, że możemy zmieniać życie mieszkańców mniejszych miejscowości, jest sensem działania rządu PiS" – podkreślił. Jak zaznaczył, środki, które pojawiły się w budżecie to "filary naszej polityki społecznej, z której jesteśmy dumni". To, ta polityka zmieniła życia miast, miasteczek i wsi – dodał Mateusz Morawiecki.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy