Reklama

Kraj

Zakończył się pisemny egzamin maturalny z angielskiego na poziomie podstawowym

Danuta Starzyńska-Rosiecka/PAP
Dodano: 05.05.2023
73769_45225460_45224360
Share
Udostępnij
Zakończył się pisemny egzamin maturalny na poziomie podstawowym z języka angielskiego. Egzamin pisemny na tym poziomie z wybranego języka obcego nowożytnego jest obowiązkowy. Angielski to od lat najczęściej wybierany przez maturzystów język obcy.
W tym roku egzaminy maturalne przeprowadzane są w dwóch formułach. Tegoroczni absolwenci liceów ogólnokształcących zdają egzaminy w nowej formule (Formuła 2023). Z kolei tegoroczni absolwenci techników, szkół branżowych II stopnia i abiturienci z wcześniejszych roczników zdają w starej formule (Formuła 2015).
 
Egzamin pisemny z angielskiego na poziomie podstawowym rozpoczął się o godz. 9.00. Niezależnie czy był zdawany w starej, czy w nowej formule, trwał 120 minut.
 
Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik, pytany przez PAP, o przebieg egzaminu, powiedział, że nie było sygnałów o nieprawidłowościach.
 
Arkusze egzaminacyjne z angielskiego na poziomie podstawowym CKE ma ujawnić w piątek po południu.
 
W piątek o godz. 14.00 rozpoczną się pisemne egzaminy z innych języków obcych nowożytnych zdawanych na poziomie podstawowym: z niemieckiego, rosyjskiego, hiszpańskiego, francuskiego i z włoskiego.
 
Arkusze egzaminacyjne z tych języków CKE ma ujawnić w piątek wieczorem.
 
Maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów na poziomie podstawowym: z języka polskiego, z matematyki i z języka obcego nowożytnego. Abiturienci ze szkół lub klas z językiem nauczania mniejszości narodowych obowiązkowy mają jeszcze egzamin pisemny z języka ojczystego na poziomie podstawowym.
 
Maturzyści muszą też przystąpić obowiązkowo do jednego pisemnego egzaminu z przedmiotu do wyboru. Chętni mogą przystąpić maksymalnie do sześciu takich egzaminów. Wśród przedmiotów do wyboru, zdawanych na poziomie rozszerzonym, są m.in. języki obce, które są obowiązkowe na poziomie podstawowym.
 
Egzamin z angielskiego na poziomie rozszerzonym, a także egzamin z angielskiego na poziomie dwujęzycznym będą przeprowadzone we wtorek 9 maja, rano.
 
Egzaminy z niemieckiego na poziomie rozszerzonym i egzamin na poziomie dwujęzycznym będą 10 maja po południu, z rosyjskiego – 11 maja po południu, z francuskiego – 12 maja po południu, z włoskiego – 18 maja po południu, a z hiszpańskiego – 22 maja po południu.
 
Wszyscy tegoroczni abiturienci muszą też przystępować do dwóch egzaminów ustnych: z języka polskiego i z języka obcego. Maturzyści ze szkół dla mniejszości narodowych muszą przystąpić jeszcze do egzaminu ustnego z języka ojczystego.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy