Reklama

Kraj

Rzecznik PiS: w połowie maja zaprezentujemy pierwsze filary naszego programu; wśród nich suwerenność

Adrian Kowarzyk / PAP
Dodano: 04.05.2023
73733_4maj3
Share
Udostępnij
W połowie maja zorganizujemy kongres programowy z udziałem ekspertów i czołowych polityków; zaprezentujemy pierwsze filary naszego programu na jesienne wybory – mówił w czwartek Studiu PAP rzecznik PiS Rafał Bochenek. Dodał, że wśród filarów nie zabraknie suwerenności.

Bochenek w czwartek w Studiu PAP pytany o plany Prawa i Sprawiedliwości na nadchodzące tygodnie powiedział, że w połowie maja odbędzie się duża konwencja. "Taki kongres programowy z udziałem ekspertów i czołowych polityków, gdzie będziemy wykuwali program w oparciu o te debaty, które odbywały się w całej Polsce w ostatnich tygodniach" – zapowiedział.

"Od kilku dobrych tygodni nasi politycy są w nieustannym objeździe po kraju, spotykają się z wyborcami, rozmawiają na temat ich bolączek, problemów, wyzwań, którymi powinniśmy się zająć w kolejnej kadencji" – powiedział.

Pytany o to, czy podczas majowego kongresu jego ugrupowanie przedstawi całościowy program wyborczy na jesienne wybory, powiedział, że będą to raczej "pierwsze filary tego programu". "Zobaczymy oczywiście, jak się potoczy dyskusja, bo to będzie determinowało tak naprawdę nasze zapowiedzi na przyszłość, jeżeli oczywiście takowe ostatecznie będą" – dodał.

Dopytywany o to, czy słowo "suwerenność" pojawi się wśród filarów programu, odparł, że "była ona zawsze nieodłącznym elementem programu Prawa i Sprawiedliwości".

"Zawsze mówiliśmy o tym, że Polska na arenie międzynarodowej, w kontakcie ze swoimi sąsiadami powinna walczyć o budowanie swojej podmiotowości w sensie politycznym, w sensie gospodarczym. O tym mówił świętej pamięci prezydent Lech Kaczyński, o tym mówił wielokrotnie nasz lider, pan prezes Jarosław Kaczyński" – powiedział. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy