Reklama

Kraj

Sasin: Polska jest jedna. Nie ma tej lepszej i gorszej Polski

Ewa Wesołowska, Izabela Próchnicka / PAP
Dodano: 03.05.2023
73717_3maj7
Share
Udostępnij
Polska jest jedna: nie ma lepszej i gorszej Polski – mówił w środę podczas obchodów 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Hajnówce wicepremier Jacek Sasin. Dodał, że tylko w tym roku z budżetu państwa zaplanowano prawie 100 mld zł na obronność, bo bezpieczeństwo nie ma ceny.

Wicepremier wziął udział w obchodach 100-lecia Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce. Podczas przemówienia wskazał, że jednym z ważniejszych przekazów Konstytucji 3 maja jest przekaz, że Polska jest jednym państwem. "Nie ma tej lepszej i gorszej Polski, bogatszej czy biedniejszej" – mówił. Zaznaczył też, że obowiązkiem władzy jest niwelowanie różnic między regionami. "Trzeba pamiętać, że Polacy mają prawo do godnego życia niezależnie od tego, gdzie mieszkają. Dlatego kierujemy ogromne środki do Polski lokalnej" – wskazał.

Sasin podkreślił również, że obecny rząd nie zejdzie z drogi wzmacniania bezpieczeństwa kraju. "To komunikat, który dzisiaj, w Święto 3 Maja, musi wybrzmieć nie tylko w Polsce, ale niech usłyszą go również ci, którzy chcieliby, aby Polska była słaba i można ją było łatwo zniewolić" – zaznaczył. Dodał, że tylko w tym roku z budżetu państwa zaplanowano przeznaczyć prawie 100 mld zł na obronność, bo – jak podkreśli – "bezpieczeństwo nie ma ceny". 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy