Reklama

Kraj

Prezydent: dziękuje wszystkim tym którzy przez lata zabiegali aby umocnić Polskę

Grzegorz Bruszewski / PAP
Dodano: 03.05.2023
73713_3maj4
Share
Udostępnij
Dziękuję wszystkim tym, którzy przez lata zabiegali o to, aby umocnić Polskę, przecież słabą, gdy wyszła zza "żelaznej kurtyny" w 1989 roku, gospodarczo "biedniutką" – mówił prezydent Andrzej Duda podczas Święta Narodowego 3 Maja na Placu Zamkowym.

W swoim wystąpieniu Andrzej Duda odniósł się do faktu, że Polska od 1989 roku jest państwem wolnym. "Co roku wielokrotnie – realizując z państwa wyboru urząd prezydenta Rzeczypospolitej – niemalże na kolanach dziękuje wszystkim tym, którzy przez pokolenia o tą wolną Polskę walczyli, także pokoleniu moich rodziców, ludzi +Solidarności+, dzięki którym odzyskaliśmy tę wolność, suwerenność, niepodległość w 1989 roku" – mówił prezydent.

"Dziękuję z tego miejsca wszystkim tym, którzy przez lata zabiegali o to, by tę Polskę umocnić, przecież słabą, gdy wyszła zza +żelaznej kurtyny+ w 1989 roku, gospodarczo biedniutką, z tak strasznymi kompleksami, ze starym, często zniszczonym przemysłem, Polskę, która była jednocześnie tak łapczywym kąskiem, z 38 milionowym społeczeństwem – ogromnym jak na skalę europejską, z jej niezwykłym położeniem w sercu Europy, z jej wielkością 312 km2, z niezwykłą szansą rozwojową, jaką zawsze, od wieków w sobie nosi, która pozwoliła być jej tą wielką II Rzecząpospolitą" – podkreślał Andrzej Duda.

Prezydent dziękował również tym, którzy zabiegali o to, aby Polska była bezpieczna, jak najmocniejsza i jak najbardziej zamożna. "Wszystkim tym, którzy czynili to odpowiedzialnie" – mówił.

"Dziękuje tym, którzy Polskę reformowali, zmieniali, usuwając pokłady tego złego, co zostało po latach zniewolenia, zależności, od wielkiego koszmaru ze wschodu, od Związku Sowieckiego, od ruskości, od ruskiego miru" – dodał. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy