Reklama

Kraj

Premier Morawiecki: rząd PiS w osiem lat zwiększył trzykrotnie miejsca w żłobkach

Magdalena Gronek, Rafał Białkowski/PAP
Dodano: 28.04.2023
73595_45180286_45180274
Share
Udostępnij
Rząd PiS w ciągu ośmiu lat zwiększył trzykrotnie miejsca w żłobkach. Zwiększyliśmy także znacząco miejsca dla dzieci w przedszkolach. Powstają zupełnie nowe placówki, takie jak ta – powiedział w piątek szef rządu w czasie wizyty w przedszkolu nr 4 w Gostyninie (woj. mazowieckie).
W czasie piątkowej wizyty w Gostyninie szef rządu odwiedził rozbudowywane przedszkole nr 4.
 
"Cieszę się, że w takim przedszkolu jak to, rodzice będą mogli być spokojni o swoje pociechy, że w tym miejscu będą odbywały się liczne zabawy, że dzieci będą szczęśliwe, bo warunki, jakie tutaj są tworzone, są jednymi z najbardziej nowoczesnych" – powiedział premier Morawiecki.
 
Zwrócił uwagę, że "w ostatnich latach w Gostyninie, utworzono trzy dodatkowe żłobki, w których znajdzie miejsce, co najmniej ponad 100 dzieci". "W przedszkolu nr 4 – jednym chyba z największych w Polsce – ok. 400 dzieci będzie mogło się bawić, uczyć, poznawać świat i w bezpiecznej, spokojnej atmosferze przebywać kilka godzin w czasie, kiedy ich rodzice pracują" – dodał szef rządu.
 
Premier odniósł się do słów Donalda Tuska w Kleosinie na Podlasiu, gdzie lider PO zapowiedział, że "kiedy dojdziemy do władzy, żłobek powstanie w każdej gminie".
 
"Znowu jesteście troszeczkę spóźnieni i nie zauważyliście, że osiem lat minęło i w tym czasie rząd PiS zwiększył trzykrotnie miejsca w żłobkach dla dzieci. Zwiększyliśmy znacząco także miejsca dla dzieci w przedszkolach. Powstają zupełnie nowe placówki, takie jak ta w Gostyninie" – wskazał premier Morawiecki.
 
Jak zaznaczył, "nie może być tak, że tylko wielkie metropolie doznają tego dobrodziejstwa inwestycyjnego – jak w czasach Platformy Obywatelskiej".
 
"Nasza polityka, nasza filozofia jest filozofią działania sprawiedliwego, zrównoważonego" – podkreślił szef rządu. "Rodzice w Gostyninie również zasługują, żeby móc spokojnie odprowadzić dziecko do przedszkola i pójść do pracy, żeby budować rodzinę, budować swoją przyszłość" – dodał.
 
Jak zaznaczył premier, "chodzi nam o to, żeby każdy Polak widział swoją przyszłość w tym miejscu, gdzie chce – czasami tam, gdzie się urodził, czasami tam, gdzie się wyprowadził za żoną, za mężem, aby budować rodzinę".
 
Zapewnił, że jeśli PiS wygra najbliższe wybory, to znajdą się środki z budżetu państwa na podobne inwestycje, jak te w Gostyninie.
 
Burmistrz Gostynina Paweł Kalinowski powiedział, że rozbudowa przedszkola nr 4 trwa od wiosny ubiegłego roku i od 1 września br. w placówka przyjmie 400 dzieci. Zaznaczył, że "prace przebiegają zgodnie z planem".
 
"Na tę inwestycję otrzymaliśmy z budżetu państwa 10 mln zł, gmina miasta Gostynin dołożyła 3,5 mln zł" – powiedział Kalinowski. Dodał, że w mieście trwa także "modernizacja Miejskiego Centrum Kultury za podobną kwotę".
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy