Reklama

Kraj

RCB wydało ostrzeżenia dla mieszkańców 8 województw ws. ćwiczeń

Bartłomiej Figaj/PAP
Dodano: 19.04.2023
73378_45104729_45104621
Share
Udostępnij
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało w środę ostrzeżenie do mieszkańców ośmiu województw w sprawie planowanych ćwiczeń antyterrorystycznych policji.
"UWAGA! 19.04 na terenie kraju odbędą się ćwiczenia służb. Działania antyterrorystyczne i pościgowe, możliwe utrudnienia w ruchu, stosuj się do poleceń" – napisało w środę na Twitterze RCB.
 
Centrum wskazało, że alert został wysłany do odbiorców na terenie części województwa kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, mazowieckiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.
 
Środa to kolejny dzień odbywających się w całej Polsce ćwiczeń kontrterrorystycznych pod kryptonimem "Wolf-Ram-23". Ćwiczenia organizowane są przez Komendę Główną Policji przy współpracy z Federalnym Biurem Śledczym Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (FBI). Jak podkreślał szef MSWiA Mariusz Kamiński, "Wolf-Ram-23" to największe ćwiczenia w historii polskiej policji i pierwsze ćwiczenia na terenie Europy, gdzie odnotowano tak liczny udział funkcjonariuszy FBI.
 
W ćwiczeniach bierze udział blisko 2,6 tys. funkcjonariuszy Policji m.in. z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji "BOA", Centralnego Biura Śledczego Policji, a także Komendy Stołecznej Policji. W działania zaangażowano również Komendę Główną Straży Granicznej, Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej, ratowników medycznych, funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i 20 funkcjonariuszy Federalnego Biura Śledczego. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy