Reklama

Kraj

Prezydent Duda: jeśli nie powstrzymamy Rosji, to Rosja pójdzie o wiele dalej

Sylwia Dąbkowska-Pożyczka/PAP
Dodano: 29.03.2023
72877_44958518_44958500
Share
Udostępnij
Ukraina nigdy nie była i nie będzie pozostawiona sama sobie, bo Ukraińcy walczą dla nas wszystkich i za nas wszystkich. Jeśli nie powstrzymamy Rosji, to Rosja pójdzie o wiele dalej – powiedział w środę prezydent Andrzej Duda.
Prezydent Duda uczestniczył w środę zdalnie w Drugim Szczycie dla Demokracji zorganizowanym przez prezydenta USA Joe Bidena. W swym wystąpieniu polski przywódca mówił m.in. o tym, że od początku inwazji Rosji na Ukrainę Polska przyjęła więcej ukraińskich uchodźców niż jakikolwiek kraj w Europie. "Nie w obozach dla uchodźców, ale przyjęliśmy ich w naszych domach" – zaznaczył.
 
"Dziś Polska gości ponad 3,5 mln Ukraińców. Zgodnie z danymi OBWE, widzimy, że w zeszłym roku Polska wydała ponad 9 mld dolarów, 1,5 proc. naszego PKB, na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Działamy również jako hub logistyczny dla przekazywania pomocy do innych krajów i z innych krajów" – podkreślił Andrzej Duda.
 
Prezydent zadeklarował, że "Polska dalej będzie wspierać Ukrainę, by zatrzymać ten imperializm rosyjski". "Również będziemy kontynuować nasze wsparcie dla demokratycznej Białorusi" – podkreślił.
 
"Ukraina nigdy nie była i nie będzie pozostawiona sama w sobie w tej walce, bo Ukraińcy walczą dla nas wszystkich i za nas wszystkich. Jeśli nie powstrzymamy Rosji, to Rosja pójdzie o wiele dalej" – powiedział prezydent Duda.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy