Reklama

Kraj

Opolskie: siedem osób rannych podczas egzekucji komorniczej w Brzegu

Marek Szczepanik / PAP
Dodano: 22.03.2023
72662_22mar3
Share
Udostępnij
W jednym z mieszkań w Brzegu doszło do eksplozji podczas eksmisji 74-letniego lokatora. Jak powiedziała PAP Patrycja Kaszuba z KP Policji w Brzegu, siedem osób zostało rannych, w tym dwóch policjantów towarzyszących komornikowi.

Do zdarzenia doszło w środę. Do mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Żeromskiego przyszedł komornik w asyście policji, aby przeprowadzić eksmisję 74-letniego lokatora. W jej trakcie doszło do wybuchu.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka brzeskiej policji Patrycja Kaszuba, w wyniku wybuchu rannych zostało siedem osób – w tym eksmitowany, komornik, mieszkaniec sąsiedniego mieszkania i dwóch policjantów, którzy asystowali komornikowi. Według wstępnych ustaleń, wybuchł gaz. Nieoficjalnie mówi się o możliwości celowego wywołania wybuchu przez eksmitowanego.

"Wszyscy poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala. Na chwilę obecną nie mamy informacji, żeby życie rannych było zagrożone. Przyczyny i okoliczności zdarzenia będą przedmiotem śledztwa" – powiedziała Kaszuba.

Na miejscu są pracownicy nadzoru budowlanego, którzy określą, czy budynek nadaje się do zamieszkania. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy