Reklama

Kraj

Minister Maląg: będzie nowe świadczenie wspierające dedykowane osobom z niepełnosprawnością

Katarzyna Lechowicz-Dyl, Agata Zbieg/PAP
Dodano: 16.03.2023
72537_44859622_44859617
Share
Udostępnij
Będzie nowe świadczenie wspierające dedykowane osobom z niepełnosprawnością – zapowiedziała w czwartek szefowa MRiPS. Opiekunowie będą mogli dorabiać do świadczenia pielęgnacyjnego – poinformowała.
Minister rodziny i polityki społecznej po spotkaniu z przedstawicielami osób z niepełnosprawnością przekazała na konferencji, że wśród wypracowanych w czwartek rozwiązań jest nowe świadczenie wspierające, które będzie dedykowane osobie niepełnosprawnej.
 
Wśród omawianych tematów była także – jak podała – możliwość dorabiania przez opiekunów do świadczenia pielęgnacyjnego.
 
"Mówiliśmy też, i ten dialog będzie dalej prowadzony, o ustawie o asystencji, nad którą trwają prace u pana prezydenta, który jest jej inicjatorem" – wskazała.
 
Maląg zaakcentowała, że "najważniejszy jest konstruktywny dialog". "Konstruktywny dialog – to znaczy, że mówimy otwarcie o wszystkich sprawach, problemach i szukamy drogi, jak należy je rozwiązać" – wyjaśniła.
 
"Zależy nam na rozwiązaniach kompleksowych, systemowych, przede wszystkim – prawo do godnego, niezależnego życia i osoby niepełnosprawnej, ale także opiekunów" – podkreśliła szefowa MRiPS. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy