Reklama

Kraj

Rzeczkowska: inflacja od marca powinna spadać

Aneta Oksiuta / PAP
Dodano: 15.03.2023
72498_15mar5
Share
Udostępnij
Według naszych prognoz inflacja od marca powinna spadać – powiedziała w środę PAP minister finansów Magdalena Rzeczkowska. Jak dodała, inflacja za luty może przekroczyć 18 proc.

W środę GUS opublikuje wskaźniki cen towarów i usług konsumpcyjnych w lutym 2023 roku. Publikacja ta zbiegnie się z uaktualnieniem tzw. koszyka inflacyjnego.

"Spodziewam się, że rzeczywiście w lutym (inflacja – PAP) może być najwyższa. I my tak mówiliśmy od dłuższego czasu, że ten początek roku to będzie wzrost inflacji: styczeń – lutym – odrobinę więcej. Pewnie koło 18 proc., myślę, że 18 proc. może przekroczyć" – powiedziała w Londynie PAP Magdalena Rzeczkowska.

Jak dodała, "nasze prognozy są takie, że od marca inflacja powinna spadać". "Szanse są na to, że pod koniec roku rzeczywiście będzie jednocyfrowa" – powiedziała minister finansów.

Szefowa MF przebywa w Londynie w ramach tegorocznej edycji konferencji CEE Capital Markets zorganizowanej przez PKO BP. W środę Rzeczkowska będzie m.in. uczestniczyć w Macroeconomic Roundtable z udziałem m.in. wiceprezesa, kierującymi pracami zarządu PKO BP Pawła Gruzy. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy