Reklama

Kraj

Rzecznik PiS: Walczyli z Janem Pawłem II za życia i walczą po śmierci

Grzegorz Bruszewski/PAP
Dodano: 09.03.2023
72320_44794992_44794977
Share
Udostępnij
Walczyli z Janem Pawłem II za życia, walczą po śmierci. Dziś my parlamentarzyści musimy stanąć po stronie prawdy a nie komunistycznego oszustwa. Po stronie wartości. Po stronie bohatera naszej wolności Świętego Jana Pawła II. Po to jest ta uchwała – mówi PAP rzecznik PiS Rafał Bochenek.
Z inicjatywy klubu Prawo i Sprawiedliwość na bieżącym posiedzeniu Sejmu, zostanie podjęta uchwała ws. obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II – poinformował w środę na Twitterze rzecznik PiS Rafał Bochenek.
 
W rozmowie z PAP rzecznik PiS uzasadnia złożenie przez jego formację uchwały.
 
"Jan Paweł II to wielka postać w historii naszego Narodu. Za życia wielokrotnie szykanowany przez komunistyczne służby SB, dzisiaj po raz kolejny staje się obiektem bezprecedensowego ataku stacji telewizyjnej tworzonej przez współpracowników dawnej służby bezpieczeństwa" – mówi.
 
Podkreśla, że "zło  nie ma żadnych granic i hamulców". "Walczyli z Janem Pawłem II za życia, walczą po śmierci" – dodaje.
 
"Stacja TVN swój propagandowy reportaż przygotowała w oparciu o spreparowane komunistyczne donosy współpracowników SB" – wskazuje.
 
Jak podkreśla, "to nie jest żadna +prawda historyczna+ tylko zwykła propagandowa agitka pod fałszywą tezę komunistycznych służby bezpieczeństwa". "To metody dobrze znane z poprzedniego systemu, ale wciąż żywe w ich spadkobiercach. Dla partykularnego politycznego zysku ich patronów z opozycji chcą podzielić, skłócić polskie społeczeństwo" – mówi.
 
"Jan Paweł II to wielka postać w historii naszego Narodu, człowiek który jako pierwszy, także w strukturach Kościoła walczył z ohydną zbrodnia jaką jest pedofilia" – podkreśla Rafał Bochenek.
 
"Polska wolność to dzieło Jana Pawła II. To uosobienie naszych wartości i fundamentów, niezależnie od naszych poglądów czy wiary. Dziś my parlamentarzyści musimy stanąć po stronie prawdy a nie komunistycznego oszustwa. Po stronie wartości. Po stronie bohatera naszej wolności Świętego Jana Pawła II. Po to jest ta uchwała" – mówi.
 
W poniedziałek TVN24 wyemitowało reportaż Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3", w którym opisane zostały przypadki trzech kapłanów: Bolesława Sadusia, Eugeniusza Surgenta i Józefa Loranca oraz reakcja na nie ówczesnego metropolity krakowskiego kard. Karola Wojtyły. W reportażu pojawiły się również wypowiedzi holenderskiego dziennikarza Ekke Overbeeka, autora książki "Maxima Culpa. Co kościół ukrywa o Janie Pawle II". 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy