Reklama

Kraj

PiS uzasadnia uchwałę: Będziemy bronić dobrego imienia naszego papieża. Musimy stanąć po stronie prawdy a nie komunistycznego oszustwa

Grzegorz Bruszewski, Jan Olendzki / PAP
Dodano: 08.03.2023
72319_8mar5
Share
Udostępnij
Parlamentarzyści muszą stanąć po stronie prawdy, a nie komunistycznego oszustwa. Po stronie wartości. Po stronie bohatera naszej wolności Św. Jana Pawła II – głosi uzasadnienie zapowiadanej przez posłów PiS uchwały ws. obrony dobrego imienia Jana Pawła II, do którego w środę dotarł PAP.

Z inicjatywy klubu Prawo i Sprawiedliwość na bieżącym posiedzeniu Sejmu, zostanie podjęta uchwała ws. obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II – poinformował w środę na Twitterze rzecznik PiS Rafał Bochenek.

"Polska wolność to dzieło Jana Pawła II. To uosobienie naszych wartości i fundamentów, niezależnie od naszych poglądów czy wiary. Dziś my Parlamentarzyści musimy stanąć po stronie prawdy a nie komunistycznego oszustwa. Po stronie wartości. Po stronie bohatera naszej wolności Świętego Jana Pawła 2. Po to jest ta Uchwała" – napisano w treści uzasadnienia inicjatywy PiS, do której w środę dotarł PAP.

"Stacja TVN swój propagandowy reportaż przygotowała w oparciu o spreparowane komunistyczne donosy współpracowników SB. To nie jest żadna +prawda historyczna+ tylko zwykła propagandowa agitka pod fałszywą tezę komunistycznych służby bezpieczeństwa" – podano w uzasadnieniu odnosząc się do reportażu Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3" wyemitowanego w poniedziałek w stacji TVN24. "Dla partykularnego politycznego zysku (…) opozycji chcą podzielić, skłócić polskie społeczeństwo" – dodano.

"Będziemy bronić dobrego imienia naszego papieża. Zło nie może być legitymizowane, a tak należy ocenić atak na Naszego Świętego. Stąd inicjatywa złożenia propozycji uchwały przez klub Prawa i Sprawiedliwości w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II w dobie ataku komunistycznej hydry" – czytamy w uzasadnieniu.

W poniedziałek TVN24 wyemitowało reportaż Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3", w którym opisane zostały przypadki trzech kapłanów: Bolesława Sadusia, Eugeniusza Surgenta i Józefa Loranca oraz reakcja na nie ówczesnego metropolity krakowskiego kard. Karola Wojtyły. W reportażu pojawiły się również wypowiedzi holenderskiego dziennikarza Ekke Overbeeka, autora książki "Maxima Culpa. Co kościół ukrywa o Janie Pawle II". 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy