Reklama

Kraj

Prezes PiS: Biden przedstawił ciekawe koncepcje z rolą Polski w architekturze bezpieczeństwa

PAP
Dodano: 02.03.2023
72138_44751382_44348410
Share
Udostępnij
Podczas ostatniej wizyty w Polsce prezydent USA Joe Biden przedstawiał w rozmowach ciekawe koncepcje związane z nową architekturą bezpieczeństwa i rolą, jaką ma w nich odgrywać Polska – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.
"On przywiózł tutaj ciekawe koncepcje, tylko nie przedstawiał ich w przemówieniach, i to zupełnie zrozumiałe, ale przedstawiał je w różnych rozmowach" – powiedział o wizycie Bidena Kaczyński w czwartek w rozmowie z TVP Info, PR1 i PR24.
 
"Oczywiście nie mogę ich tutaj relacjonować – zastrzegł prezes PiS – ale one wydają mi się bardzo zwarte i pokazujące taką naprawdę dobrą perspektywę nowej architektury bezpieczeństwa w tej części świata, w tej części Europy, z bardzo poważna rolą Polski" – mówił.
 
Dodał, że "powinniśmy się zbroić, jeżeli chcemy w tym przedsięwzięciu odegrać bardzo znaczącą rolę i na dłuższy czas naszą pozycję umocnić".
 
Nawiązując do kontraktów zbrojeniowych, Kaczyński stwierdził, że "teraz kupujemy duże ilości bardzo groźnej broni", w odróżnieniu od wcześniejszej redukcji armii i nielicznych projektów modernizacyjnych.
 
"Chcemy z jednej strony odstraszyć od wszelkiego ataku na nas – gdyby ten atak jednak nastąpił, to się skutecznie obronić, a z drugiej strony siła militarna państwa jest bardzo poważnym elementem pozycji tego państwa – szczególnie w czasie wojen, a dzisiaj taki czas mamy – i to też bierzemy pod uwagę" – powiedział.
 
Dodał, że podejmowane przez polskie władze ofensywy dyplomatyczne "służą konkretnym celom – wsparciu Ukrainy, ale one tez wzmacniają naszą pozycję".
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy