Reklama

Kraj

Premier o wizycie prezydenta USA to historyczny dzień dla Polski Ukrainy Europy i świata

Grzegorz Bruszewski / PAP
Dodano: 21.02.2023
71819_21lu3
Share
Udostępnij
To historyczny dzień dla Polski, Ukrainy, Europy i świata – napisał premier Mateusz Morawiecki o wizycie w Warszawie prezydenta Stanów Zjednoczonych Joego Bidena.

Do wpisu na Facebooku szef polskiego rządu dołączył zdjęcie z oficjalnego przywitania w Warszawie amerykańskiego prezydenta, na którym podaje rękę Bidenowi. "To historyczny dzień dla Polski, Ukrainy, Europy i świata!" – napisał.

Po godz. 13 w Pałacu Prezydenckim rozpoczęło się spotkanie prezydentów Polski i USA Andrzeja Dudy i Joe Bidena w "wąskim gronie".

Według zapowiedzi w spotkaniu Bidena i Dudy uczestniczą także doradcy obu prezydentów ds. polityki zagranicznej: doradca ds. bezpieczeństwa Jake Sullivan i szef Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz.

Prezydent Duda mówił niedawno, że wizyta prezydenta USA będzie mieć "potężną polityczną wagę". Dodał, że podczas tej wizyty spodziewa się "wielu konkretów".

We wtorek o godz. 17.30 w Arkadach Kubickiego w ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie Joe Biden wygłosi przemówienie do narodu polskiego.

W środę, z udziałem prezydenta USA odbędzie się szczyt Bukaresztańskiej Dziewiątki, czyli formatu zrzeszającego państwa wschodniej flanki NATO: Bułgarię, Czechy, Estonię, Litwę, Łotwę, Polskę, Rumunię, Słowację i Węgry. W spotkaniu weźmie także udział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Podczas szczytu przywódcy będą rozmawiali o dalszym wzmacnianiu wschodniej flanki NATO, o zbliżającym się szczycie Sojuszu w Wilnie, a także o dalszym wsparciu Ukrainy.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy