Reklama

Kraj

Turcja: w poniedziałkowym trzęsieniu ziemi zginęło sześć osób

PAP
Dodano: 21.02.2023
71808_44671775_44671760
Share
Udostępnij
W trzęsieniu ziemi, które w poniedziałek nawiedziło południową Turcję, zginęło sześć osób, a 294 doznały obrażeń – powiadomiła we wtorek rano agencja Reutera za stacją telewizyjną CNN Turk.
Wstrząsy o magnitudzie 6,4 wystąpiły na pograniczu turecko-syryjskim, zrujnowanym katastrofalnymi trzęsieniami ziemi z początku lutego, w których zginęło około 47 tys. osób. Jak powiadomiło Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC), epicentrum najnowszych wstrząsów znajdowało się w pobliżu tureckiego miasta Antiochia, a skutki aktywności sejsmicznej były odczuwalne również w Syrii, Libanie i Egipcie.
 
Liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć, ponieważ stan 18 rannych jest oceniany jako ciężki. Ewakuowano część osób hospitalizowanych w wyniku poprzedniego trzęsienia, bowiem placówki medyczne, w których znajdowali się ci ludzie, zostały w poniedziałek uszkodzone – oznajmił minister zdrowia Turcji Fahrettin Koca.
 
Po poniedziałkowym trzęsieniu zawaliło się kilka budynków ocalałych z wcześniejszego kataklizmu, w rumowiskach mogą być ludzie – donoszą tureckie media.
 
W Turcji kataklizm z 6 lutego pozbawił dachu nad głową ponad 1,5 mln osób, które żyją w tymczasowych schroniskach. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy