Reklama

Kraj

Śląskie: matka aresztowana, dziewięciomiesięczna córka w stanie krytycznym

Krzysztof Konopka, Mateusz Babak/PAP
Dodano: 17.02.2023
71732_44647723_44602109
Share
Udostępnij
Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach aresztował w piątek na trzy miesiące mieszkankę Tworoga (Śląskie), podejrzaną spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u swojej dziewięciomiesięcznej córki.
Według lekarzy z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach (GCZD), którzy walczą o życie dziecka, obrażenia dziewczynki wynikają prawdopodobne z topienia; jej stan jest krytyczny.
 
Informację o uwzględnieniu wniosku o aresztowanie podejrzanej, która ma 31 lat, przekazała PAP zastępca prokuratora rejonowego w Tarnowskich Górach Justyna Rzeszut-Sieńkowska.
 
Zgłoszenie o dziecku wymagającym pilnej pomocy medycznej w jednym z domów w Tworogu dotarło do służb we wtorek. To matka dziewczynki zadzwoniła na numer alarmowy.
 
"Dziecko jest w bardzo ciężkim stanie, w zasadzie w stanie krytycznym, w oddziale intensywnej opieki medycznej. Charakter jej obrażeń może wskazywać na topienie" – poinformował w piątek rzecznik GCZD Wojciech Gumułka.
 
Jak podała prokuratura, matce dziecka został przedstawiony zarzut z art. 156 par. 1 pkt 2 Kodeksu karnego, czyli spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci ciężkiej choroby zagrażającej życiu i zdrowiu. Podejrzana przyznała się do winy, odmówiła składania wyjaśnień.
 
Jak zaznaczyła prok. Rzeszut-Sieńkowska, przedstawiony kobiecie zarzut może się zmienić na dalszym etapie śledztwa. Prokuratura na razie nie przesądza czy dziecko rzeczywiście było podtapiane – na razie jest to sprawdzane. "Gromadzony jest materiał dowodowy, przesłuchiwani są świadkowie, zabezpieczone zostały telefony i inne nośniki danych" – opisywała prokurator.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy