Reklama

Kraj

Sasin: będziemy prowadzić konsolidację firm kluczowych dla polskiego bezpieczeństwa

Magdalena Jarco/PAP
Dodano: 08.02.2023
71505_44573897_44573827
Share
Udostępnij
Będziemy w dalszym ciągu prowadzić konsolidację firm w kluczowych obszarach dla polskiego bezpieczeństwa – zapewnił w środę wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Jak wskazał podczas środowej konferencji prasowej szef MAP, wicepremier Jacek Sasin – jego ugrupowanie zabiega o to, by zabezpieczać i rozwijać kluczowe gałęzie polskiej gospodarki.
 
"Będziemy w dalszym ciągu prowadzić konsolidację firm w kluczowych obszarach dla polskiego bezpieczeństwa" – zapowiedział minister Sasin.
 
Wicepremier przypomniał, że "takie wielkie konsolidacje mamy już częściowo za sobą". Wskazał m.in. na fuzję Orlenu z Lotosem i PGNiG. "Dzisiaj możemy być też dzięki tej fuzji znacznie bardziej bezpieczni, jeśli chodzi o dostawy surowców energetycznych do Polski, dostępność tych surowców, ale również możliwości zapewnienia Polakom niższych cen w tym zakresie, również w obszarze rolnym" – powiedział.
 
Zwrócił uwagę, na "ważną konsolidację" dokonaną dzięki współpracy MAP i MRiRW. "Krajowa Grupa Spożywcza dzisiaj jest już faktem, funkcjonuje i ma bardzo pozytywny wpływ na również na rynek spożywczy, na rynek rolny dający rolnikom dużo większą pewność produkcji i zbycia swoich produktów po godziwych cenach" – wskazał Sasin.
 
Dodał, że "to są te działania, które podejmowaliśmy i będziemy podejmować".
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy