Reklama

Kraj

Szef MON: ćwiczenia z zestawami Patriot mają charakter odstraszający, pokazujemy gotowość bojową

Mateusz Mikowski, Mikołaj Małecki/PAP
Dodano: 07.02.2023
71474_44563677_44563673
Share
Udostępnij
Prowadzone ćwiczenia z zestawami Patriot mają charakter odstraszający agresora. Pokazujemy gotowość bojową Wojska Polskiego – podkreślił we wtorek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Na lotnisku Warszawa-Babice na warszawskim Bemowie trwa szkolenie załóg baterii przeciwlotniczych i przeciwrakietowych Patriot.
 
"Są to ćwiczenia zaplanowane. Chodzi o przemieszczenie jednostki, zajecie stanowiska, chodzi także o to, żeby zgrać poszczególne elementy tworzące zespół Patriotów" – powiedział Błaszczak, który obserwuje ćwiczenia.
 
Dodał, że co do zasady wojsko apeluje o nieinformowanie o takich działaniach, ale – jak podkreślił – o tych ćwiczeniach resort obrony świadomie poinformował kilka dni temu. "Pewne ćwiczenia będziemy jednak świadomie pokazywać. Te ćwiczenia mają charakter odstraszający agresora. Pokazujemy gotowość bojową Wojska Polskiego" – powiedział szef MON. Zaznaczył, że żołnierze biorący udział w ćwiczeniach są dobrze wyszkoleni, a prowadzone działania mają utrzymać gotowość.
 
Szef MON poinformował, że jeszcze w tym tygodniu zespół złożony z żołnierzy z 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej wyjedzie na szkolenie do USA. "Po powrocie przyjedzie już z doświadczeniami związanymi z wprowadzaniem systemu zarządzania polem walki. Najnowocześniejszego systemu" – powiedział Błaszczak. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy