Reklama

Kraj

Alert RCB: intensywne opady śniegu

Luiza Łuniewska/PAP
Dodano: 03.02.2023
71373_44542858_44542839
Share
Udostępnij
Jeśli możesz, zostań w domu! – nawołuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w alercie rozesłanym w piątek do mieszkańców czterech województw. Ostrzega przed silnymi opadami śniegu i związanymi z tym utrudnieniami. SMS-a z ostrzeżeniem o zagrożeniu lawinowym otrzymały natomiast osoby przebywające w Tatrach.
"Uwaga! Dziś i jutro (03/04.02) Intensywne opady śniegu. Możliwe zawieje i zamiecie śnieżne. Trudne warunki na drogach. Jeśli możesz, zostań w domu" – takim alertem Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega mieszkańców kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego, części małopolskiego i śląskiego.
 
SMS-owe ostrzeżenie o intensywnych opadach śniegu i zagrożeniu lawinowym w piątek popołudniu otrzymały osoby przebywające w powiecie tatrzańskim (woj. małopolskie). RCB ostrzegło, by nie planować wyjść w góry i uważnie śledzić komunikaty pogodowe.
 
W mediach społecznościowych RCB ostrzeżenia kieruje do wszystkich obywateli.
 
"Jeżeli jesteś w górach lub rejonie podgórskim, zwróć uwagę na komunikaty lawinowe" – czytamy na twitterowym koncie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.
 
"Twoje bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od Ciebie. Bądź rozważny. Dopasuj plany do warunków pogodowych oraz swoich umiejętności i doświadczenia zimowego" – radzą eksperci od bezpieczeństwa.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy