Reklama

Kraj

GDDKiA ostrzega przed opadami śniegu i śniegu z deszczem w całym kraju

Bartłomiej Figaj/PAP
Dodano: 03.02.2023
71368_44541792_44541772
Share
Udostępnij
GDDKiA ostrzega kierowców przed opadami śniegu i śniegu z deszczem, które występują w całym kraju i mogą utrudnić jazdę. Na drogach krajowych pracuje ponad 1287 pojazdów do zimowego utrzymania.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg krajowych pracują 1228 pojazdów do zimowego utrzymania.
 
GDDKiA przekazała, że opady śniegu, śniegu z deszczem występują na terenie całego kraju.
 
Dodatkowo drogowcy ostrzegają przed błotem pośniegowym, który występuje na terenie województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, śląskiego, opolskiego, wielkopolskiego, małopolskiego oraz dolnośląskiego na dk 3 odc. Jelenia Góra – Granica Państwa.
 
GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej rejonach.
 
W piątek po południu w południowej połowie kraju możliwe lokalne burze. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm na południu i południowym zachodzie. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w górach o 10 cm do 20 cm, w głębi kraju od 5 cm do 10 cm. Okresami podczas opadów śniegu widzialność ograniczona do 300 m. Temperatura maksymalna od -1 st. C na wschodzie i w dolinach karpackich oraz lokalnie na wschodzie Pomorza do 3 st. C w centrum i 7 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, stopniowo wzrastający do dość silnego, lokalnie na zachodzie także silnego, do 45 km/h, w całym kraju porywisty, z kierunków południowych i zachodnich. Na wybrzeżu, Pomorzu Zachodnim i w dolinach sudeckich porywy do 85 km/h, na zachodzie, w centrum i na południu kraju do 70 km/h. W Karpatach porywy do 100 km/h i w Sudetach do 160 km/h, zawieje i zamiecie śnieżne. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy