Reklama

Kraj

Wiceminister zdrowia: 989 nowych przypadków COVID-19, to tygodniowy wzrost o 40 proc.

Agata Zbieg / PAP
Dodano: 31.01.2023
71293_31st4
Share
Udostępnij
Mamy dziś 989 nowych przypadków zakażeń na COVID-19. W porównaniu z wynikiem z poprzedniego tygodnia to wzrost o ponad 40 proc. Ostatniej doby z powodu covidu zmarło 12 osób – poinformował we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wiceszef MZ podkreślił w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że 989 przypadków zakażeń na COVID-19 może wydawać się liczbą stosunkowo niedużą.

"W poprzednich falach były tysiące zakażeń, ale jeżeli popatrzymy na wynik z poprzedniego tygodnia, to jest wzrost o ponad 40 proc. Widzimy, że nowych przypadków COVID-19 przybywa" – podkreślił Kraska.

Wzrost – jak dodał – wiąże się głównie z nowymi wariantami omikronu. "To jest ten słynny kraken, który jest też w Polsce. To jest odmiana, która o ok. 40 proc. jest bardziej zakaźna od swojego poprzednika" – zauważył Kraska.

Jego zdaniem dobrą wiadomością jest to, że zakażenie krakenem nie powoduje cięższego przebiegu zachorowania. "Nie odnotowujemy także większej liczby osób, które muszą być hospitlizowane" – powiedział.

Zauważył jednocześnie, że w związku z zakażeniem covid w dalszym ciągu występują zgony. "Ostatniej doby to 12 osób. To dość duża liczba osób, które tę walkę przegrały" – powiedział wiceminister.

Tydzień temu, 24 stycznia, badania potwierdziły 687 zakażeń koronawirusem, w tym 165 ponownych. Zmarło 15 osób z COVID-19. Wykonano 5416 testów w kierunku SARS-CoV-2. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy